Hz. Hüseyin’in sancağı bu akşam Çerkezköy’de ziyarete açılacak

Kerbela’da şehit edilen Hazreti Hüseyin’e ait sancak, Irak'ın Kerbela şehrindeki Türbesi’nden alınarak geçici bir süreyle Çerkezköy’e getirildi. Sancak, bu akşam iftardan sonra, Çerkezköy Ehl-i Beyt Dergahı’nda ziyarete açılacak.

Hz. Hüseyin’in sancağı bu akşam Çerkezköy’de ziyarete açılacak
banner301

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Muharrem Ayı’nda Kerbela'da şehid edilen İslam Peygamberi Hazreti Muhammed Sellelah-u Aleyhi Vesselem’in torunu ve 4 Halife’den Hazreti Ali’nin oğlu Hazreti Hüseyin’e ait sancak, bu akşam Çerkezköy’de ziyarete açılıyor.
İFTARDAN SONRA EHLİ BEYT DERGAHINDA
Hazreti Hüseyin’in Kerbela Savaşı’nda taşıdığı sancağın, Çerkezköy Ehl-i Beyt Dergahı’nda bu akşam iftardan sonra ziyarete açılacağını dile getiren Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Seyyid Sinan Boztepe “Hz. İmam Hüseyin (ra) efendimize ait Sancak, Çerkezköy’de yaşayan Ehl-i Beyt aşıklarının ziyaret etmesi için, Irak'ın Kerbela şehrindeki Türbesinden emaneten geçici süreliğine getirilmiştir.” Bilgisini verdi.

banner287
1373 SENE ÖNCE BUGÜN ŞEHİT EDİLDİ
Muharrem Ay'ının 10'uncu günü olan 24 Kasım Cumartesi gününün, aynı zamanda Hz. İmam Hüseyin’in şehid edildiği gün olduğunu vurgulayan Boztepe “Hz. İmam Hüseyin; Hicretin 61'inci yılı Muharrem Ayının 10'uncu yani Arapça söylenişle "Aşura Günü" şehid edilmiştir. Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Derneği olarak, Muharrem Ayı matemi sebebi ile, Hz. İmam Hüseyin efendimizin Kerbela Savaşında kullandığı mübarek Sancağını, 18 Kasım Pazar günü akşam iftar yemeğinden sonra halkımızın ziyarete açmıştık. Büyük bir izdihamın yaşandığı bu ziyarette, yüzlerce kişi, bundan 1373 sene önce Kerbela çölünde Peygamber Torununun kanı ile kızıla boyanan Sancağı ziyaret edip, Muharrem Ay'ını bir başka yaşamış, o tarifi imkansız acıyı bir kere daha solumuş oldular. Sancağı ziyaret edeceğimiz bu akşam da Alevisi ve Sünnisi, Kerbela acısını ciğerinde hisseden ve Peygamberimizin Ehl-i Beyt'ine muhabbet duyan ve Hz. İmam Hüseyin efendimizin Sancağına yüz sürmek dileyen herkese kapımız açıktır.” davetinde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306