İhtiyaç sahipleri için ‘Şefkat Eli Projesi’

Çerkezköy Kaymakamlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, devletin şefkat elini vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor.

İhtiyaç sahipleri için ‘Şefkat Eli Projesi’
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Bağlık Mahallesi Yaldız Sokak ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceylan Sokak Küme Evleri üzerinde bulunan ve belediyece tahliye edilen yapılarda ikamet eden vatandaşlardan kaymakamlığa başvuruda bulunan 16 haneye, hane başı bin TL olmak üzere toplam 16 bin TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı. 775 Sayılı Gecekondu Kanunu’nun 18. Maddesi gereğince tahliye edilen vatandaşlar için “Şefkat Eli Projesi” hazırladıklarını ifade eden Kubilay, bu proje ile bu vatandaşların 1 yıllık kira giderlerini karşılamayı planladıklarını dile getirdi.

16 BİN TL YARDIM YAPILDI

Son olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, Bağlık Mahallesi Yaldız Sokak ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceylan Sokak Küme Evleri üzerinde bulunan ve belediye tarafından tahliye edilen yapılarda ikamet eden vatandaşlardan kaymakamlığa başvuruda bulunan 16 haneye, hane başı bin TL olmak üzere toplam 16 bin TL nakdi yardım yapıldığını belirten Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, yapılan yardımların vakfın kendi imkânları ile yapıldığını kaydetti.

banner287
“İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sosyal bir hukuk devleti olduğunu dile getiren Kubilay “Sosyal devlet olma anlayışı, vatandaşlarımızın sosyal durumlarını iyileştirmeyi, onları sosyal güvenliğe kavuşturmayı kendine ödev bilen devlet anlayışıdır. Biz de bu anlayışla her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. İlk etapta 16 haneye yapılan yardımların42 haneye kadar yapılması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ŞEFKAT ELİ PROJESİ HAZIRLANDI

775 Sayılı Gecekondu Kanunu’nun 18. Maddesi gereğince tahliye edilen vatandaşlar için “Şefkat Eli Projesi” hazırladıklarını ifade eden Kubilay, bu proje ile bu vatandaşların 1 yıllık kira giderlerini karşılamayı planladıklarını dile getirdi. Projeyi hazırlayıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gönderdiklerini söyleyen Kubilay, “Projemizin onaylanması ve talep edilen ödeneğin gönderilmesi ile birlikte gerekli çalışmalar vakfımızca ivedilikle yapılacak. Bu projenin hazırlanmasında destek ve katkılarını gördüğümüz başta Valimiz Mehmet Ceylan’a, Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan’a, Başbakanlık Başdanışmanı Metin Özçeri’ye ve Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyetine teşekkür ediyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306