İki kurşun ile iki aile yıkıldı: Vuran cezaevine, vurulan mezara

Çerkezköy’de müteahhitlik yapan Ömer Faruk Koç, alacak-verecek meselesi nedeniyle çıkan tartışma sırasında, Cengiz Kökçü’ye pompalı tüfekle iki el ateş etmiş, Kökçü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Adli Tıp’taki otopsinin ardından cenazesi dün Çerkezköy’e getirilen Cengiz Kökçü, gözyaşları arasında İstasyon Mezarlığı’na defnedilirken, aynı saatlerde Mahkeme karşısına çıkan Ömer Faruk Koç da, tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi.

İki kurşun ile iki aile yıkıldı: Vuran cezaevine, vurulan mezara
Gözyaşları arasında toprağa verildi

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu pompalı tüfekle öldürülen Cengiz Kökçü toprağa verildi.
CAMİNİN AVLUSU DOLDU TAŞTI
Yeşil Camii’nde dün ikinci namazını müteakip kılınan cenaze namazına Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, HAS Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Erdoğan, Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Karaca, Kökçü ailesinin yakınları ile çok sayıda Çerkezköylü katıldı.
İRFAN DEMİR CENAZE NAMAZINI KILDIRDI
Cenaze namazını Kapaklı Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda imam-hatip İrfan Demir kıldırdı. Allah’ın emri ‘Her canlı mutlak ölümü tadacaktır’ ayet meali çerçevesinde her canlının mutlaka ölümü tadacağını kaydeden İrfan Demir “bu çerçevede herkes birgün vakti geldiğinde musalla taşına gelecek.’’ Dedi.
“ÖLÜM BİZE GERÇEĞİ HAYKIRIYOR’’
Her ölümün mutlak bir sebebi olduğunu anlatan Demir, “bugün burada meyyit sessiz ama etkili bir mesaj veriyor. Bizler bir gün bu musalla taşına geleceğimizi haykırıyor. Ancak önemli olan bundan mesaj çıkarabilmektir. Ahiret yurduna giderken yanımıza azık almayı unutmayalım’’ ifadelerine yer verdi.
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Demir’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Cengiz Kökçü, cenaze aracına konularak İstasyon Mezarlığı’na götürüldü, sonrasında da sevenlerin gözyaşları arasında toprağa verildi.
OĞLU AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI
Cenazede Ömer Kökçü’nün oğlu Burak Kökçü arkadaşları yardımıyla ayakta durabilirken, Kökçü ailesinin fertleri de göz yaşlarına hakim olamadı.

banner287

‘Bir anlık öfkeme yenildim’

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cinayetin ardından Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Ömer Faruk Koç, geceyi Emniyet’te geçirdikten sonra dün Adliye’ye sevk edildi. Savcılığa ifade verdikten sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilen edilen Ömer Faruk Koç çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi. Alacak verecek konusundan çıkan tartışma sonunda köylüsünü öldüren Ömer Faruk Koç, Adliye çıkışında hayli bitkin görünürken gazetecilerin sorularına “Bir anlık öfkeme yenildim” yanıtını vererek, yaşadığı pişmanlığı dile getirdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan kunduz
ihsan kunduz - 6 yıl Önce

öncelikle hnife yengeme burak kardeşime köylüsü olarak ALLAH.TAN rahmet diliyorum nası yaptın bunu abiben bile şu asker ocanda kafayı yedim 3 kuruş para için değermiydi abi ....inanmıyorum.buraya yorum yazdığıma sen ve cengiz abi yazık abi çok yazık biri öksüz biri babasız kaldı........

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306