İki sevinç bir arada yaşanacak

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende protokol çelenkleri Atatürk Anıtı’na sundu.

İki sevinç bir arada yaşanacak
banner301
Çerkezköy Bakış - 29 Ekim Cumhuriyetin 93’ncü yıldönümü ile Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıldönümü bugün düzenlenecek törenlerle kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına dün çelenk sunumuyla başlandı.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Çelenk sunma programına protokolün ve davetlilerin yerini almasının ardından başlandı. Törene Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Dt.Ayşe Doğan, 3.Zırhlı Tugahy Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan,  Çerkezköy Mal Müdürü İlhami Taşkın, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Olcay Palak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal,  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün, gaziler, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yönetim kurulu üyeleri, askeri erkan, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

ÇELENKLER ATATÜRK ANITINA SUNULDU

İlk olarak Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Atatürk Anıtına çelen sundu. Ardından Çerkezköy 3.Zırhlı Tugay Komutanı Albay Engin Candaş son olarak ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunumu sonrasında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, son olarak ise İstiklal Marşı okunarak bayrağımız göndere çekildi. Resmi çelenk sunum programı sonrasında minik öğrenciler ellerindeki çiçekleri Atatürk Anıtı’na sundular.TEBRİKAT TÖRENİ DÜZENLENECEK
banner287

Bugün düzenlenecek törenlerde ise 29 Ekim Cumhuriyetin 93.’ncü yıldönümü ile Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşu birlikte kutlanacak. Saat 09.00’a Çerkezköy Kaymakamlığı’nda tebrikat töreni düzenlenecek. Saat 10.00’da Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3.Zırhlı Tugay Komutanı Albay Engin Candaş ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay askeri birliklerin, öğrencilerin, kuruluşların ve halkın bayramını kutlayacaklar.

GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMALAR YAPILACAK

Protokolün şeref tribünündeki yerini almasının ardından tüm öğrenciler ve Çerkezköylüler bir dakikalık saygı duruşunda bulunacak, İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte bayrağımız göndere çekilecek. Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Cumhuriyetin 93’ncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Sonrasında Cumhuriyetin 93’ncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ SUNULACAK

Kutlamalar kapsamında ayrıca ilk ve ortaokullardan birer öğrenci günün anlam ve önemini belirten birer şiir okuyacaklar. İstiklal marşının tiyatral bir şekilde okunması ve halk oyunları gösterisiyle program sürecek. Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtarılması nedeniyle Çerkezköy Kaymakamlığı ile Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Dünden Bugüne Çerkezköy’ konulu resim sergisi açılacak.

CUMHURİYET KOŞUSU YAPILACAK

Program geçit töreni sonrasında Cumhuriyet Koşusu düzenlenecek. Havanın yağışlı olması durumunda kutlama programı Çerkezköy Spor Salonu’nda yapılacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306