İkinci örnek sokak Butçular

Çerkezköy Belediyesi tarafından ilki Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta gerçekleştirilen Örnek Sokaklar projesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta da hayata geçiyor.

İkinci örnek sokak Butçular
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Örnek Sokaklar projesinin ilki Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta gerçekleşti. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ilçenin ilk örnek sokağı olan Özcan Sokak Mart ayında hizmete açıldı. Ardından ikinci örnek sokak çalışması Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta devam etti.
 

banner287
İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

Butçular Sokak’ta devam eden örnek sokak çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “200 metre uzunluğunda olan sokağımızda ilk etapta mevcut yol ve kaldırımlar söküldü. Akabinde sokak üzerinde bulunan yapılar, çekme mesafelerine çekildi. Mevcut içme suyu hattının yenilendiği sokağımızda, sıfırdan yağmur suyu hattı döşendi. Elektrik ve Telekom gibi havai hatların yeraltına alınmasının ardından kaldırım yapım çalışmalarına başlandı. Butçular Sokak’ta kaldırımlar ve yol 7 metre  genişlikte  yapıldı. Sokağımızda ayrıca bisiklet yolu da yapıyoruz. Şu anda bisiklet yolu ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Daha sonra yolumuzu asfaltlayacağız. Akabinde aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarımızı da tamamlayarak sokağımızı halkımızın kullanımına açacağız” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumsuz
Yorumsuz - 12 ay Önce

Gecen sene belediyenin önündeki (led panonun olduğu yer) yeri yaptılar şimdi söktüler yeniden yapıyorlar aynı olayı farklı parti yapsa ortalık ayağa kalkar rant var yancilarini besliyorlar filan simdi ki durum ne acaba... Hadi onuda geçin 4 gündür suyu olmayan mahalle var soruyorsun arıza var patlak var. 4 gün 4... Yazik vAllahi yazık sizden önceki belediye başkanını neyle sucladiysaniz aynısını yapıyorsunuz.

trakyalı..
trakyalı.. - 12 ay Önce

darısı kızılpınarın başına..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306