İleri: Belediyenin parası çarçur ediliyor

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Turgut İleri, Fatih Mahallesi Barış Sokak üzerindeki bir arsanın belediye ekipleri tarafından temizliğinin yapılmasının ardından, buraya müteahhidin bina diktiğini belirterek, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün parasının özel şahıslar için harcandığını iddia etti.

İleri: Belediyenin parası çarçur ediliyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Eylül ayı oturumunun 4. maddesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütçesinin 10 milyon 500 bin lira artırılması görüşüldü. Bu madde görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, gündem maddesi hakkında söz alan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Turgut İleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün parasının özel şahıslar için harcandığını belirterek, bu maddenin komisyona havale edilmesine tepki gösterdi.
 

“ÇERKEZKÖY’ÜN TANINMIŞ AİLESİNİN BAHÇESİNİ TEMİZLEDİ”

Kendisinin de Barış Sokak üzerinde oturduğunu belirten İleri, “Bir sabah camdan dışarı bir baktım, belediyenin 4 aracı ve personeli, ilçenin tanınmış ailelerinden olan birinin arsasını temizledi. Bu arsadan tam 3 traktör pislik çıktı. Bu durumu meclis üyesi olan ve o dönem denetleme Komisyonu Başkanı olan Uğur Erem’e ilettim. Erem’den bir süre sonra bana, “Başkana sordum, evet orada bir çalışma olmuş” dedi. Arsada yapılan temizlik çalışmasının ardından müteahhit buraya 6 katlı bina dikti.  Bence burası müteahhit için hazırlandı. Burada belediyenin parası çarçur ediliyor. Terk edilmiş bahçeyi temizlersiniz bunu anlarım, ama Park ve Bahçeler Müdürlüğü Çerkezköy’ün tanınmış ailesinin bahçesini temizledi.”ifadelerini kullandı.


 

banner287
“ŞAHSA ÖZEL BİR ŞEY YOK”

İleri’nin bu eleştirileri üzerine söz alan Çerkezköy Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Erem, “1,5 yıl önce olan bir konu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme sonrası vatandaşımızdan bir talep gelmesi halinde, yola cephe olan kaldırıma engel olan ağaçları veya otlarını temizliyoruz. Bende sayın İleri’ye sizinde böyle talebiniz varsa yaparız dedim. Şahsa özel bir şey yok. Dilekçe veren herkese program dahilinde gerekli yardımı yapıyor Park ve Bahçeler Müdürlüğü” dedi. Bunun üzerine tekrar söz alan İleri, “Sokağa sarkan bir durum söz konusu değildi. Buraya Park ve Bahçeler Müdürü oldukça fazla geliyordu” diye cevap verdi.
 

ÇEKİMSER OY VERİLDİ

Eleştiriyi aldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise, “Kamu zararı var derseniz başka türlü değerlendiririm. Şahsa özel bir şey söz konusu değildir.”karşılığını verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütçesinin artırılması planlandığı için bu konuyu tekrar gündeme getirdiğini belirten İleri, “Bütçenin artırılması isteniyor. Ancak Park ve Bahçeler Müdürlüğü, müteahhit için arsa temizliği yapıyor ve bütçesi şahıslara özel harcanıyor. Ben bu bütçenin artırılması talebine ‘hayır’ oyu kullanacağım.”dedi.  Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen ve bugün tekrar toplanacak olan meclis gündemine gelecek olan bu maddeye komisyonun AK Partili 2 üyesi çekimser, CHP’nin 3 üyesi ise ‘evet’ oyu verdiği öğrenildi. Maddenin meclisten geçip geçmeyeceği ise bugün yapılacak meclis toplantısının ikinci oturumunda belli olacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
nerde kaldın
nerde kaldın - 10 ay Önce

turgutçuğum sen hala orada mısın?

Çok ileri
Çok ileri - 10 ay Önce

Günaydın seçime kalmış bir buçuk sene Turgut bey evinin camından gördüğü olayı söylüyor ayıp be insan vatandaşın içine çıkarda düzgün bir muhalefet yapar bu işler camdan bakmakla olmaz adama günaydın derler o kadar işler dönerken sen camdan bak

Rasım
Rasım - 10 ay Önce

Çarcur edildiği için o kadar borç ödenmiş ve kasada 18 milyon para var dimi

çerkezköylü
çerkezköylü - 10 ay Önce

Çerkezköy Belediyesi eski dönemlere göre oldukça çok çalışıyor ve çerkezköy güzelleşti, Hak yemiyor, bu inkar edilemez. Bir açık, eleştirecek birşey bulamıyorlar neler saçmalıyorlar. Kendileri başa geçse halimiz nice olur. Hele remzi garip daha ne sataşıyor Başkan' a ne bekliyor çerkezköy' den anlamadım yeterince mülkü olmadı mı

SERKAN KÜREK
SERKAN KÜREK - 10 ay Önce

Adamlar eleman alıyorlar, çalıştırmadan maaş veriyorlar, var olan işçiyi bu şekilde çalıştırmışlar çok değil...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459