İlk iftar sofrası Fatih Mahallesinde kuruldu

Çerkezköy Belediyesi tarafından ‘Sofralar kuruluyor, gönüller bir oluyor’ sloganı ile düzenlenen mahalle iftarlarının ilki Fatih Mahallesi’nde kuruldu.

İlk iftar sofrası Fatih Mahallesinde kuruldu
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Adliyesi arkasındaki otoparkta düzenlenecek olan iftar programına katılan Belediye Başkanı Vahap Akay, bir ara yemeklerinin başına geçerek iftara gelen vatandaşların tabldotlarına kepçe ile yemek doldurdu. Okunan ezanın ardından ise yüzlerce vatandaş hep birlikte oruçlarını açtı.
 

İKİNCİ İFTAR YARIN

Fatih Mahallesi’nin ardından ikinci iftar sofrasının 7 Haziran Çarşamba günü İstasyon Mahallesi’ndeki İstasyon Camii bahçesi ve etrafında kurulacağını belirten Akay, “Mahalle iftarlarımızın 8 Haziran Perşembe günü Veliköy Mahallemizde bulunan Veliköy Belediyesi eski Hizmet Binası önünde kurulacak iftar sofrası ile devam edecek. 9 Haziran Cuma günü Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturan hemşerilerimiz ile Bahçeli Camii önüne kurulacak olan iftar soframızda, 10 Haziran Cumartesi günü Cumhuriyet Mahallemizde oturan hemşerilerim ile Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda, 11 Haziran Pazar günü Fevzipaşa Mahallesi’nde oturan hemşerilerim ile Fevzipaşa İlkokulu bahçesinde kurulacak olan iftar sofralarımızda buluşacağız” dedi.
 

BAĞLIK VE KIZILPINAR’DA İKİ AYRI NOKTADA İFTAR SOFRASI KURULACAK

banner287
Bağlık Mahallesi’nde iftar sofrasının iki ayrı noktada 12 Haziran Pazartesi günü kurulacağını belirten  Akay, “Bağlık Mahallemizdeki mahalle iftarımızın birisi Salı Pazarı’nın olduğu alana, diğeri ise Bağlık Muhtarlığı etrafında kurulacak. İki ayrı noktada aynı gün kurulacak olan Bağlık Mahallemizdeki iftarın ardından 13 Haziran Salı günü Kızılpınar Mahallemizde yine iki ayrı noktada Kızılpınarlı hemşerilerimiz ile bir araya gelerek, iftarlarımızı açacağız. Kızılpınar Mahallemizdeki iftar sofralarımız Kızılpınar 125. Yıl İlkokulu ve Kızılpınar İlkokulu bahçelerinde kurulacak” açıklamasını yaptıktan sonra şunları söyledi:
 

GOP VE GMKP MAHALLELERİ ATATÜRK CADDESİ’NE KURULACAK

“Mahalle iftarlarımız 18 Haziran Pazar günü Atatürk Caddemizde kurulacak olan iftar soframız ile tamamlanacak. 18 Haziran Pazar günü Atatürk Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak ve 5 bin kişilik iftar sofrası kurulacak. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Gazi Osman Paşa Mahallesi sakinlerimizin katılacağı iftar soframız ile mahalle iftarlarını tamamlayacağız.”
 

KAMU ÇALIŞANLARI, PAZAR ESNAFI, ENGELLİLER VE STK’LAR İLE İFTAR SOFRAMIZDA BULUŞACAĞIZ

Mahalle iftarlarının dışında 14 Haziran Çarşamba günü Çerkezköy’de görev yapan tüm kamu çalışanları, kooperatifler ve muhtarlar ile Kapalı Otopark üzerinde kurulacak olan iftar sofrasında bir araya gelineceğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “15 Haziran Perşembe günü Kapalı Pazar Yeri önünde pazar esnafı ile 16 Haziran Cuma günü Engelliler Derneği önünde engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile 17 Haziran Cumartesi günü ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşları ve esnaflar ile birlikte Kapalı Otopark üzerinde kurulacak olan iftar soframızda bir araya gelip, iftarlarımızı açacağız. Ramazan ayı boyunca kurulacak iftar sofralarımızda toplam 22 bin hemşerimiz ile bir araya gelmeyi hedefliyoruz”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306