İmam Hatip Derneği’nden Müftü’ye ziyaret

Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürerken, Müftü Şahin dün de Çerkezköy İmam Hatip yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni makamında kabul etti. Dernek yetkililerinden inşaatı süren İmam Hatip Lisesi hakkında bilgi alan Şahin, müftülük olarak ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

İmam Hatip Derneği’nden Müftü’ye ziyaret
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği  Başkanı Recep Karaöz ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Demir, Ziya Osmanoğlu, İrfan Ak ve Tekin Güldal dün saat 11.30’da Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
“TRAKYA’NIN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN’’
Gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Müftü Şahin’in kendini tanıtmasının ardından söz alan İrfan Demir, Çerkezköy’ün güzel bir ilçe olduğunu belirterek “Trakya’nın Çorlu’dan sonra en büyük ilçesi olan Çerkezköy’e hoş geldiniz.’’ Dedi.
İMAM HATİP MASAYA YATIRILDI
Ziyarette İmam Hatip Lisesi de masaya yatırılırken Demir, kendisinin de imam hatip lisesi mezunu olduğunu ifade ederek, “10 yıla yakın Kızılpınar’da görev yaptım. Ardından Kapaklı’ya geçtim ve  Hacı Talip Sivrioğlu Cami’nde görevimi yürüttüm. Daha sonra siyasete girdim.’’ Bilgisini verdi.
 “GELECEK EĞİTİM- ÖĞRETİME YETİŞECEK’’
“Çorlu’da da İmam Hatip var, ama çok ön plana çıkmadı.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Demir, “İnşallah Çerkezköyümüz’ün de kavuşacağı bu okul gelecek eğitim-öğretime yetişecek. Tek gayemiz bu. Bunun için bugüne kadar olduğu gibi çok çalışacağız. Sizlerin de bol dualarına ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta kutladığımız Cami ve Din Görevlileri Haftası’nı da tekrar kutluyor, işlerinizde kolaylık diliyoruz.’’ Şeklinde konuştu.
“80 BİN CİVARI DİN GÖREVLİSİ VAR’’
Demir bu gibi okullardan çok nadide insanlar yetiştiği yorumunda bulunarak, “Din görevlileri ülkemizin manevi mimarlarıdır. Sanıyorum ki ülkemizde 80 bin civarı din görevlisi var. Bunlar insanları bilgilendiriyor, açılan Kuran Kursları ile birlikte çocuklarımızın Kur’an eğitiminin almasını sağlıyor.’’ Diye konuştu.
banner287“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ’’
Ziyarette söz alan müftü şahin ise, derneğe her türlü hizmeti vereceklerini belirterek, “Dernek adınız gibi hep birlikte tüm vatandaşlarımızla İmam Hatip’i yaptıralım ve yaşatalım, konudan haberdar olmayanları da ‘böyle bir inşaat yapılıyor’ diyerek bilgilendirelim. İnşallah bu okulumuzdan da çok iyi bireyler yetişerek, geleceğimize ışık tutacak.’’ İfadelerini kullandı.
“ALLAH GAYENİZİ ARTTIRSIN’’
“Bu işe gönül verenlerin, katkısını esirgemeyenlerin de önemi büyük.’’ Diyen Şahin, “Allah gayretinizi arttırsın, utandırmasın. Kim bir çığır açarsa kıyamete kadar güzellikleri görür diye bir hadis var, işte inşallah sizler de açmış olduğunuz bu çığırın katkısını göreceksiniz.’’ Dedi.
BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Konu hakkında detaylı bilgi veren Başkan Karaöz de okulun 2’inci katına ulaştığını ifade ederek, “Okulumuz 40 derslikli ve yatılı okul olacak. Proje içerisinde 200 yataklı yurt planı da mevcut. Okulumuza her türlü katkıyı hayırseverlerden bekliyor, okulumuzun Çerkezköy Halkı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493