İş mahkemeleri kanunu anlatıldı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde üyelere yönelik 7036 Sayılı İş Mahkemeleri Kanunu’nun getirdiği yenilikler anlatıldı.

İş mahkemeleri kanunu anlatıldı
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü’nün katılımcılara yönelik düzenlediği seminerde; “7036 Sayılı İş Mahkemeleri Kanununun Getirdiği Yeniliklere Göre – Bireysel İş Uyuşmazlıklarında Zorunlu Arabuluculuk ve İş Yargılaması”  konusu adli bilirkişi sicile kayıtlı arabulucu ve sicile kayıtlı uzlaştırmacı avukat Mahir Kocabaş tarafından anlatıldı. Seminere katılım oldukça yoğun oldu.

banner287
ÇOSB Bölge Müdürlüğü 4. kat eğitim salonunda gerçekleşen seminerde avukat Kocabaş, katılımcılara,  iş hukukunun genel kavramı ve tanımları, işverenin yönetim hakkı ve sınırları,

iş sözleşmesinde fazla çalışma, hafta tatili, genel tatil çalışmasının ücretin içerisinde olduğuna ilişkin düzenlemelerin geçerliliği, yargılamada işyeri kayıtları (Ücret Bordrosu, puantaj kayıtları ve sair), iş sözleşmesinin sona ermesi ve iş güvencesi, feshe bağlı alacaklar (Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti), haklı fesih - geçerli fesih ayırımı ve sonuçları

iş güvencesi - işe iade davaları, yeni düzenleme zorunlu arabuluculuk sistemi, zorunlu arabuluculuk sürecine katılmayan tarafın karşılaşacağı yasal yaptırımlar, taraflar ve sürecin yönetimi, arabuluculuk müzakerelerine katılacak taraf ve vekilinin uzmanlığı, müzakere edilen konularda yapılacak hesaplamalar, hizmet tespit davaları, süre yönünden hizmet tespit davası, ücret yönünden hizmet tespit davası ve konulara ilişkin Yargıtay kararları anlatıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493