İş Sağlığı ve Güvenliği ile İş Hukuku anlatıldı

Özber Çetin’in kurduğu ve 3 yıldan beri Trakya'da faaliyet gösteren Çetin Akademi’nin düzenlendiği “Çetin Akademi İşveren Buluşmaları”nın bu yıl 3.’sü gerçekleştirildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği ile İş Hukuku anlatıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çetin Akademi İşveren Buluşmalarında 200’ün üzerinde İşveren, İnsan Kaynakları yöneticisi, muhasebeci, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bir araya geldi.

“ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER DÜZENLENİYOR”

Kapaklı’da düzenlenen programa konuşmacı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu ile İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Avukat Cüneyt Alihan Danar katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Çetin Akademi Kurucusu Özber Çetin “2013 yılında kurulan şirket, kurulduğu günden bu yana Trakya Bölgesinin sanayici, işverenleri ve çalışanları için faydalı eğitimler ve faaliyetler yapmaya devam ediyor” dedi.

“BELGE ALMALARINA KATKI SAĞLAMIŞTIR”

banner287
Çetin Akademi’nin Trakya’nın 4 Bakanlık onaylı tek kurumu olmasının yanında TURKAK 17024 Personel Belgelendirme yetkisi sahibi tek kuruluşu olduğunu kaydeden Çetin “Çetin Akademi iş sağlığı güvenliği alanında yürüttüğü uzmanlık eğitimleri ile birçok meslektaşımızın iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli belgesi almasına katkı sağlamıştır. Tüm Trakya bölgesinde 500’ün üzerinde firmaya profesyonel anlamda ortak sağlık ve güvenlik birimi hizmeti veren kurum, mesleki eğitim, ilk yardım eğitimi, özel istihdam bürosu gibi işletmelerimizin ihtiyacı olan birçok faaliyeti bünyesinde bulundurmaktadır. Çetin Akademi, hem sorumluluğundaki işletmelere hem de çalışanlarına verdiği değer ile bölgede örnek bir işletme olmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyor” dedi.

İŞ KAZALARINDAN ÖRNEKLER VERDİ

Seminerde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu, çalışma hayatında güncel mevzuatlar ile işverenlerin, İSG ve İK Profesyonellerinin Hukuki ve Cezai sorumluluklarını anlattı. İş kazası ve meslek hastalıklarında işverenin sorumluluğunu da anlatan İnciroğlu, meydana gelen iş kazalarından örnekler verirken, Yargıtay kararları ve tazminatlar hakkında da bilgiler aktardı.

İŞE ALIM SÜRECİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Avukat Cüneyt Alihan Danar da işe alım sürecinden başlayarak, ayrımcılık ve kişisel verilerin korunması konularındaki yeni mevzuat hakkında bilgilerini paylaştı. Seminerde, bu yıl Nisan ayında yayımlanan “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu” ve yine bu yıl Mart ayında yayımlanan “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”nun ilgili maddeleri üzerinde durarak katılımcılara çeşitli örneklerle işe alım sürecindeki değişiklikler de masaya yatırıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya
Trakya - 2 yıl Önce

Tebrikler..
Özber Çetin'nin başarılarının devamını diliyorum..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459