İş sağlığı ve iş güvenliği yasası anlatıldı

PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı eğitimde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu anlatıldı. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Av. Cüneyt Danar’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitimde yeni kanunun getirdikleri konuşuldu.

İş sağlığı ve iş güvenliği yasası anlatıldı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası, Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Trakya Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı eğitim programında masaya yatırıldı.
KANUNUN TÜM YÖNLELERİ KONUŞULDU
Silverside Otel’de önceki gün gerçekleştirilen eğitime PERYÖN üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Av. Cüneyt Danar’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitimde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun getirileri, bilinmeyenleri, yanlış bilinenleri gibi birçok yönü anlatıldı.
AYRINLARIYLA ANLATILDI
İşyerinde sendika temsilcisi olması durumunda ‘çalışan temsilcisi’ olmasına gerek olmadığına; işverenin iş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan istirahatlardan sonra işe dönüşlerinde talep etmeleri halinde işçilere sağlık raporu aldırmak zorunda olduğu, işverenin iş kazası niteliği taşımayan, iş yeri ya da iş ekipmanını zarar uğratan olaylar hakkında rapor düzenlemek zorunda olduğu toplantının gündemindeki en önemli konular oldu.
banner287
ÖZBER ÇETİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Eğitim soru cevap bölümünün ardından sona erdi. PERYÖN Trakya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özber Çetin’in aynı gün doğum günü olması sebebiyle Peryön üyeleri Çetin’e renkli bir doğum günü sürprizi hazırladılar. Çetin, doğum günü pastasını eşi ve kızı ile birlikte kesti.
SORULAR YANIT BULDU
Eğitimin son bölümünde Cüneyt Danar kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Soru ve cevap kısmının ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493