İşbirliği Protokolü İmzalandı

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çerkezköy Meslek Yüksekokulu ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Defacto Perakende Ticaret A.Ş. arasında, meslek yüksekokul öğrencilerinin mesleklerini uygulamak için gerekli olan bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla eğitim ve öğretimde işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği Protokolü İmzalandı
banner301

Çerkezköy Bakış - Üniversitenin Rektörlük makamında düzenlenen işbirliği protokolü imza törenine NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Taha Aslanlı ve Öğr. Gör. Gülten Vatansever Balcıoğlu ile Defacto Perakende Ticaret A.Ş. Kıdemli Depo Müdürü Mesut Sulutaş katıldı.

İMZALAR ATILDI

banner287
İşbirliği Protokolü, Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek ve Defacto Perakende Ticaret A.Ş. Kıdemli Depo Müdürü Mesut Sulutaş tarafından imza altına alındı. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “Namık Kemal Üniversitesi olarak gerçekleştirdiğimiz bilimsel çalışmaları mutlaka bölgemizdeki sanayi kuruluşlarımız ile birleştirmemiz gerekiyor. Üniversitemizde yürütülen uygulamalı araştırmalar, sanayinin problemlerine pratik çözümler getirecek, Üniversite ile sanayi arasında kurulan işbirliği ile kurumların gelişmesine katkı sağlanacaktır” dedi.

MESLEKİ DENEYİMLERİ ARTACAK

Protokol ile Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Lojistik Programı 2. sınıf öğrencileri ile Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü, İş Sağlığı ve güvenliği Programı 2. sınıf öğrencilerinin Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanılarak mesleki deneyimlerinin arttırılmasına ve bunun yanında teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik çalışmalarının Defacto Perakende Tic. A.Ş.’nin fabrika, laboratuvar ve diğer birimlerinde uygulanması sağlanacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306