İstifa etmesi lazım

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Yılmaz, ’Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda Oda’nın Temmuz Ayı giderlerinin Meclis tarafından veto edildiğini vurgulayarak, Oda Başkanı Dursun Ali Tever’in istifa etmesi gerektiğini savundu.

İstifa etmesi lazım
• ESMA KURTULUŞ - GÖZDE GÖN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ağustos ayı meclis toplantısında temmuz ayı giderlerine oy çokluğuyla red verildiğini anımsatan Rahmi Yılmaz ‘’Oda tarihinde ilk defa gider kalemleri meclis tarafından ibra edilmedi. Bu da yönetim kurulunda bulunan Tever ve 5 kişinin temayüller gereği derhal istifa etmesini gerektirir.’’ İddialarında bulundu.
“100 MADDEYE YAKIN YAPTIRIM GELDİ’’
‘’Bugüne kadar odamıza bakanlıktan tarafından 5 müfettiş geldi.’’ Diyen Yılmaz ‘’Yapılan incelemeler neticesinde 100 maddeye yakın yaptırım geldi ve genel sekreterle ilgili de 4 dava Çerkezköy Sulh ve Ceza Mahkemesi’nde açıldı. Buna rağmen yönetim kurulu gereğini yapmadı. Bu konuda da ağustos meclis toplantısında yönetim kuruluna giderlere red vererek bir mesaj verdik. ‘’ dedi
banner287
“3 MİLYON TL GERİ VERİLECEK’’
Odada bugüne kadar gerekli bir takım evraklardan alınan fazla miktarların bakanlık talimatı ile oda panolarına ve gazetelerde duyurularak geri dağıtılacağını aktaran Yılmaz, ‘’Bu kapsamda odamız üyelerine faizleriyle birlikte 3 milyona yakın geri ödeme yapacaktır. Ayrıca bin 661 üyeye almış oldukları belgeleri ödemedikleri gerekçesi ile oda tarafından yazılar gönderilmiştir. Ancak, para ödediği takdirde de bazı kişilere yazılar gitmiştir. Burada bir eksiklik olduğu görülmektedir. Gerçekten parayı ödeyenlerin ödemelerine gerek yok.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306