İzinsiz kesimlere ceza yağacak

Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, kurban bayramı öncesinde kesim işleri ile ilgili açıklamada bulundu.

İzinsiz kesimlere ceza yağacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Kurban Bayramına sayılı günler kala Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, izinsiz ve usulsüz şekilde yapılan kurban kesimlerine Kabahatler Kanununa göre ceza kesileceğini ifade etti. Erez ayrıca Belediyeye ait mezbaha ve kesim alanının dışında Kaymakamlıktan alınan izin dahilinde yurtlarda ve oto yıkama alanlarında kurban kesilebileceğini söyledi.

“İZİNLİ YERLERDE KESİM YAPILABİLECEK”

banner287
Dün saat 13.00’da Zabıta Müdürlüğü hizmet binasında açıklamada bulunan Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, Çerkezköy Kaymakamlığı’ndan alınan izin dahilinde yurtlar ve bazı oto yıkamalarda kesim yapılabileceğini söyledi. Erez, “Gerekli olan izni almak için vatandaşlarımız Kaymakamlığa dilekçe verebilir. İzinsiz alanlarda yapılan kesimler hakkında gerekli cezai işlem yapılacak. Fakat şahsa ait bahçelerde kesim yapılabilir. Bunun dışında kamuya ait alanlarda yapılan uygunsuz kesimler için izin yok.” dedi.

MEZBAHA VE KESİM YERİ HAZIR

Erez, Belediyeye ait mezbaha ve satış yerinde bulunan kesim alanının kurban bayramına hazır olduğunu da ifade ederek, “Yeni kurban satış yerinin hemen yanında bulunan kesim alanı ve mezbahada İslami şartlara uygun şekilde kurban kesimleri yapacak personellerimiz hazır bulunacak. Aynı şekilde zabıta ekiplerimiz de bayram boyunca çevrede duyarlı şekilde bulunacak” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Geçen bayram görük kepazelikleri, kurbanını kesip organları öylece meydanda bırakanı etrafı pislik içinde bırakanı, kesim yerleri 1 ay leş koktu. sizin bir şeyi denetlediğiniz yok, olsa kafanızı camdan çıkarıp caddeye bi bakın kaldırımların yarısı işgal, ona el atamıyorsunuz nerde taa kurban kesim yerlerine gidip leş kokusu koklayasınız.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306