Jandarma güven veriyor

Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Kızılpınar ve Veliköy Mahallesi’nde huzur vermeye devam ediyor.

Jandarma güven veriyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Kızılpınar ve Veliköy’de huzur ve güven vermeye devam ediyor. Yılbaşından bu yana aralıksız olarak yapılan Trafik ve Asayiş uygulamalarında birçok olayın failini yakalayan ekipler trafik uygulamalarında da 1453 aracı sorguladı ve 2 çalıntı aracı ele geçirdi.

115 BİN KİŞİYE GBT

İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan alınan bilgilere göre, 2016 yılının başından bu yana 115 bin kişi üzerinde GBT uygulaması yapıldı. Sorgulanan 115 bin kişinin 146’sının çeşitli suçlardan arandığı ortaya çıktı. 146 şahsın 22’sinin hırsızlık, 3’ünün uyuşturucu ticareti, 7’sinin terör örgütlerine üye olmak, 3’ünün yağma ve 1’inin de nitelikli cinsel istismar suçundan arandığı tespit edildi.

banner287
100 BİN TL CEZA

Öte yandan Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri yine yıl içerisinde 280 bin araç üzerinde çeşitli kontrol ve denetimler yaptı. Yapılan uygulamada toplam 100 bin TL idari para cezası kesildi. Ayrıca yapılan trafik uygulamasında 2 çalıntı araç ele geçirildi.

ASAYİŞ UYGULAMASINA DEVAM EDİLDİ

Jandarma ekipleri yıl içerisindeki normal uygulamaların dışında asayiş uygulaması da gerçekleştirdi. Yapılan asayiş uygulamasında 17 kişi uyuşturucu ticaretinden, 5 kişi terör örgütlerine üye olmaktan, 2 kişi kasten adam öldürmekten ve 21 kişi de hırsızlık suçundan yakalanarak adli mercilere sevk edildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459