KABE maketi etrafında ‘hac’ provası

Çerkezköy ve Saray’dan Hac farizasını yapmak için kesin kayıt yaptıran hacı adaylarına Erkaynak Camii’nde eğitim semineri verilmeye başlandı. Üç hafta boyunca haftanın 4 günü 3’er saat sürecek seminerde hac provası yapılacak.

KABE maketi etrafında ‘hac’ provası
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköylü ve Saraylı hacı adayları hac provası yapmaya başladılar.
PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLADI
Pazartesi günü saat 09.00’da Er Kaynak Cami’nde başlayan seminer, günde 3 saat haftada ise pazartesinden perşembeye kadar 12 saat olmak üzere toplam 33 saat sonunda tamamlanmış olacak. Toplam 3 hafta sürecek olan seminer sadece 30 Ağustos Zafer Bayramı günü resmi tatil nedeni ile düzenlenmeyecek.
EĞİTİM 3 HAFTA SÜRECEK
Eğitim seminerine Çerkezköy ve Saray’dan diyanet ve özel acenteler vasıtasıyla hac görevini yerine getirecek hac adaylarına Çerkezköy Müftüsü Mahmut Emin, Saray Müftüsü Bahri Şamat, Çerkezköy Vaizi Gülsüm Soydan ile hac adaylarına Kutsal Topraklarda eşlik edecek olan görevli ve aynı zamanda Hacı Fahri Zümbül Cami İmam Hatibi Abdullah Karacan bilgilendirmede bulunacak.
banner287
BOL BOL DUA EDİN
Erkaynak Camii’nde pazartesi yapılan ilk eğitimin ardından ikinci eğitim salı günü yapıldı. Saat 10.30’da başlayan eğitimde İlçe Müftüsü Mahmut Emin, Hac görevinin İslam’ın 5 şartından birisi olduğunu anlatarak, Kutsal Topraklarda bu görevini yapacak olan hacı adaylarının hac süresini çok iyi değerlendirmelerini istedi. Müftü Emin, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarından kutsal topraklarda ülkemiz için de bol dua etmelerini isteyerek, sağlığı ve maddi durumu yerinde olanların da mutlaka Hac görevi yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.
İLK KAFİLE 17 EYLÜL’DE YOLA ÇIKACAK
Mahmut Emin ilk hac kafilesinin 17 eylülde yola çıkacağını hatırlatarak, Çerkezköy’den kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının ise 20 ekime kadar kutsal topraklarda olacaklarını söyledi.
PROVA YAPILIYOR
Eğitim seminerinde hacı adaylarına temsili kabe etrafında ihram, tavaf, telmiye, kurban kesimi, şeytan taşlama, ziyaret tavafı ile Müzdelife ve Arafat’ta yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatılıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306