Kalkınmada eğitim mi, yoksa para mı önemlidir?

Gülerçin Anadolu Lisesi’nde yapılan münazarada “Kalkınmada eğitim mi, yoksa para mı önemlidir?” konusu tartışıldı.

Kalkınmada eğitim mi, yoksa para mı önemlidir?
banner301
Çerkezköy Bakış - Gülerçin Anadolu Lisesi’nde yapılan münazarada “Kalkınmada eğitim mi, yoksa para mı önemlidir?” konusu tartışıldı. Münazarada 10-A sınıfı öğrencileri “Kalkınmada para önemlidir” tezini savunurken, 11-A sınıfı öğrencileri de “Kalkınmada eğitim önemlidir” tezini savundu. Münazaranın kazananı 11-A sınıfı öğrencileri oldu.

BÜYÜK BİR ÇEKİŞME YAŞANDI

banner287
2016-2017 eğitim-öğretim yılının ikinci münazarası 10/A ve 11/A sınıfları arasında yapıldı. Münazarada “Kalkınmada eğitim mi para mı önemlidir?” konusu tartışılırken, münazarada büyük bir çekişme yaşandı. Münazaraya 10-A sınıfını temsilen Nurselin Kasnak, Filiz Uysal, Oğuz Erten ve Ebru Yılmazer,  11-A sınıfını temsilen de Yasemin Kasnak, Uğur Koç, Sude Tezeroğulları ve Yağmur Sever katıldı.

TEZLERİNİ SAVUNDULAR

Münazaranın başkanlığını da 9-A sınıfı öğrencimiz Ümmügül Ünlü üstlendi. Münazarada 10-A sınıfı öğrencileri “Kalkınmada para önemlidir” tezini savunurken, 11-A sınıfı öğrencileri de “Kalkınmada eğitim önemlidir” tezini savundu. Münazaranın kazananı jürinin verdiği 1473 puanla 11-A sınıfı öğrencileri oldu. 10-A sınıfı öğrencileri ise 1421 puan aldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
said
said - 1 yıl Önce

Bu münazaranın video'su varmı.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459