“Kalkınmanın temeli istihdamın artırılmasıdır”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Peryön Trakya işbirliğinde ‘Geçmişten Günümüze İŞKUR Hizmetleri ve İşveren Beklentileri’ konulu seminer düzenlendi.

“Kalkınmanın temeli istihdamın artırılmasıdır”
banner301
Çerkezköy Bakış - ‘Geçmişten Günümüze İŞKUR Hizmetleri ve İşveren Beklentileri’ konulu seminerde konuşan İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen “Kalkınmanın temeli istihdamın arttırılması; kayıtdışılığın, işsizliğin azaltılması ve işgücü arz ve talebinin doğru olarak tespitinden geçmektedir” dedi.

SEMİNER DÜZENLENDİ

Çerkezköy TSO Konferans Salonu’nda önceki gün 15.00-17.00 saatleri arasında düzenlenen seminere Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen, Çalışma ve İş Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Ercan Sözen, Peryön Trakya Başkan Yardımcısı Umut Gül, Peryön Trakya Yönetim Kurulu Üyeleri, firmaların İK müdürleri ile temsilcileri katıldı.

“SORULARA CEVAP BULACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını Peryön Trakya Başkan Yardımcısı Umut Gül yaptı. Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gül “Bugün burada cevap bulamadığımız sorulara cevap bulacağız” dedi.

“DOĞRU TESPİT GEREKİYOR”

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen konuşmasına İŞKUR’un tarihi geçmişi hakkında bilgi vererek başladı. İŞKUR’un 1946 yılından itibaren faaliyet gösterdiğini kaydeden Yaşar Esen “Doğrudan veya dolaylı olarak istihdamı arttırmayı, işçilerin niteliğini geliştirmeyi ve böylelikle işgücününün istihdam edilebilirliğini arttırmayı hedefleyen Kurumumuz önemli görevler üstlenmiştir. Kalkınmanın temeli istihdamın arttırılması; kayıtdışılığın, işsizliğin azaltılması ve işgücü arz ve talebinin doğru olarak tespitinden geçmektedir.” dedi.

banner287
“YOĞUN GÖÇ ALIYORUZ”

Kurum olarak İşgücü Piyasa Analizleri raporları düzenlediklerini söyleyen Esen “İlimiz son yıllarda en yoğun göç alan illerin başında gelmektedir. Buna bağlı olarak işgücü arz ve talep dengesi çok fazla değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda işletmelerin farklı mesleklerde nitelikli eleman açıkları oluşmaktadır. İşsizliğin ve kayıt dışılığın  temelinde de nitelikli eleman açığı önemli bir yer tutmaktadır.

“KATKILARINIZI BEKLİYORUZ”

Kurum olarak 2017 yılı hedefimiz her yıl sonunda gelecek yıl için sizlerden gelen talebe göre ihtiyaç duyulan işgücü talepleri ile ilgili önlemler alarak ihtiyaca göre Meslek Edindirme Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları gibi kurslarla sizlere destek olmak amacındayız. “ dedi.

TEKİRDAĞ GENELİNDE YAPILACAK

Yaşar Esen, Çerkezköy’de düzenledikleri semineri Tekirdağ genelinde de düzenleyeceklerini anlatarak şunları söyledi: “seminer ve çalıştay türü toplantılar ile amacımız kurumumuzun faaliyetlerini aktarırken, sizlerden gelecek talep ve öneriler ile işbirliği içerisinde hizmetlerimizi daha süratli, kaliteli ve istihdam odaklı yürütmektir. Bu işbirliğimizi daha da güçlendirmek, ileriye götürmek, görüş ve önerilerinizi yetkili üst makamlarımız ile paslaşmayı ve daha sonuçlara ulaşmayı amaçlamaktayız. İstihdamı arttırmak için işverenlerimizden, İK uzmanlarımızdan, yöneticilerimizden katkılar beklemekteyiz. Açık iş taleplerinizi Kurumumuza vermeniz ve İşe alacağınız kişileri İŞKUR vasıtasıyla karşılamanız durumunda teşvik ve programlardan yararlanma imkanınız olacaktır. Ayrıca bunun yanında Kurumumuzca İşgücü Piyasalarının nabzı daha sağlıklı tutulabilecek ve istihdama yönelik daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır.”

SUNUM YAPILDI

Konuşmaların tamamlanması sonrasında İŞKUR Tekirdağ yetkilileri tarafından “Geçmişten Günümüze İŞKUR Hizmetleri ve İşveren Beklentileri’ konulu sunum yapıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459