“Kanserojen madde içermiyor”

Okulların açılmasına kısa bir süre kala veliler de okula giden çocuklarına okul kıyafeti almak için mağazalara akın ediyor.

“Kanserojen madde içermiyor”
banner301
Çerkezköy Bakış - 2016-2017 eğitim öğretim yılı 19 Eylül’de başlayacak. Okulların açılmasına kısa bir süre kala veliler de okula giden çocuklarına okul kıyafeti almak için mağazalara akın ediyor. Okul kıyafetlerinin fiyatlarında geçtiğimiz yıllara göre önemli bir oranda artış olmazken, okul kıyafetleri takım olarak 120 TL ile 155 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

EĞİTİM CAMİASINA HAYIRLI OLSUN

Türkiye Okul Kıyafetleri Üreticileri Satıcıları Federasyonu Genel Sekreteri olan ve aynı zamanda Trakya Okul Kıyafetleri Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanlığı görevini yürüten Yaşar Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni etti.

SAĞLIĞA ZARARLI ÜRÜN TESPİT EDİLMEDİ

Çerkezköy’de faaliyet gösteren Yaşar Giyim’in de işletmeciliğini yürüten Yaşar Yılmaz, kaliteli öğrencilere kaliteli hizmet verebilmek noktasında derneğin ve federasyonun özverili çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Federasyonumuzun birçok çalışması devam ediyor. Garantili ve kaliteli hizmet noktasında ürünler üretilip çocuklarımıza sunulmaktadır. Bilişim ve Teknoloji Bakanlığı güvenli ürün satış noktasında Trakya’daki tüm okul kıyafeti satıcıları zaman zaman denetlenmektedir. Alınan sonuçlar neticesinde bölgemizde sağlığa zararlı ürünlerin bulunmadığı tespit edildi. Bu olay da derneğin ve federasyonun gurur kaynağı oldu. Kıyafetlerimiz kanserojen madde içermiyor”  dedi. Okul kıyafetlerinin fiyatlarıyla ilgili de bilgi veren Yılmaz, fiyatların 120 TL ile 155 TL arasında değiştiğini söyledi.

“FİYATLARI MAKUL TUTUYORUZ”

banner287
Okul kıyafetlerinin disiplinli eğitimin göstergesi olduğunu kaydeden Vize Giyim’in sahibi Atilla Dinç de, Çerkezköy ve Kapaklı’daki okullarda kıyafet zorunluluğunun olduğunu anımsattı. Okul kıyafetinin öğrenciler arasında psikolojik olarak ayrımı ortadan kaldırdığını ve eşitliği sağladığını söyleyen Dinç “Dolardaki artışa rağmen 2-3 yıldır okul kıyafetleri hemen hemen aynı. Biz Şubat-Mart aylarında sipariş verip üretime geçtiğimiz son birkaç ayda yaşanan olaylardan etkilenmedik. Fiyatları makul tutuyoruz” dedi.

115-155 ARASINDA DEĞİŞİYOR

Okul kıyafetlerinin fiyatları ile ilgili de bilgi veren Dinç, “İlkokullarda pantolon, kısa kollu tişört, uzun kollu tişört ve monttan oluşan 4 parça okul kıyafetinin fiyatı 115 TL ile 155 TL arasında değişiyor. Ortaokullarda yine 4 parça okul kıyafetinin fiyatı 130 TL ile 155 TL arasında değişiyor. Liselerde de 4 parça okul kıyafetinin fiyatı yaklaşık 150 TL” dedi.

KANSEROJEN MADDE İÇERMİYOR

Sattıkları okul kıyafetlerinin kanserojen madde içermediğini söyleyen Atilla Dinç “Tüm ürünlerin ekolojik testler yapıldı” dedi.  Bu sene okul alışverişi hareketliliğinin erken başladığını söyleyen Dinç, “Geçen yıla göre bu yıl ortaokula geçenlerin sayısında yaklaşık 1000 kişilik artış var” diyerek ilçemizde öğrenci sayısının hızlı bir şekilde arttığına dikkat çekti. Kurban Bayramına da kısa bir süre kaldığını anımsatan Dinç, velilerin okul kıyafeti alışverişini bayram sonrasına bırakmamalarını istedi.

KALİTE ÜST SEVİYEDE

Çerkezköy’de okul kıyafetleri Yaşar Giyim ve Vize Giyim’in yanı sıra Egem Giyim’de de satışa sunuluyor. Ürünlerde kalitenin en üst seviyede, fiyatların ise en alt seviyede olduğunu kaydeden Egem Giyim’in sahibi Selim Arıkök, “Birinci sınıf, ortaokul ve lise öğrencilerinin okul kıyafetleri her yıl olduğu gibi bu yıl da 120 TL ile 155 TL arasında değişen fiyatlarla takım halinde satılıyor. Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy, Kapaklı, Karaağaç, Büyükçavuşlu, Beyciler, Çatalca, Silivri, Saray, Çorlu’daki tüm okulların kıyafetleri mağazamızda mevcut” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306