Kapalı Pazar Yeri yenileniyor

Çerkezköy Yeni Pazar Yeri projesi kapsamında mevcut Kapalı Pazar Yeri’nde söküm çalışmalarına başlandı. Sökülen malzemelerle ise Kızılpınar’da pazar yeri kurulacak.

Kapalı Pazar Yeri yenileniyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapım işi ihalesinin Mayıs ayında gerçekleştirildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İhale yapıldı ve sözleşme imzalandı. Yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapımı çerçevesinde mevcut Pazar Yeri’nin söküm çalışmalarına da başlandı. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, buradan sökülen malzemelerle daha önce Kızılpınar Mahallemizde hazırladığımız alanda yeni bir pazar yeri oluşturacak. Bu sayede hem şehrimize modern bir pazar yeri inşa edeceğiz, hem de Kızılpınar Mahallemize de yeni bir Kapalı Pazar Yeri kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.
 

7 AYDA BİTECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Adnan Kahveci Parkı’ndan başlatılan Kent Park projesi içinde yer alacak olan Çerkezköy Yeni Kapalı Pazar Yeri Binası’nın 210 takvim günü içinde inşa edileceğini sözlerine ekleyen Akay, “Yeni Pazar Yeri 9 bin 520 metrekare kapalı alana sahip olacak. Kapalı Pazar Yeri Alanı’nda, 174 metrekare teras ve toplam 200 araçlık da kapalı ve açık otopark alanı bulunacak. Tek kat tasarlanan Pazar Yeri binamızın yüksekliği ise 12 metre olacak. 4 adet giriş-çıkış ve 7 adet de yangın çıkışının bulunacağı binamız, engelli vatandaşlarımızın ulaşımına da uyumlu olacak. Binamızın batı cephesinde ise 8 adet balıkçı dükkânı tasarlandı” açıklamalarında bulundu.
 

banner287
AÇIK PAZAR YERİ OLARAK DEVAM EDECEK

Öte yandan, yeni Kapalı Pazar Yeri faaliyete geçene kadar bu alanda üstü açık olarak pazar tezgahlarının kurulacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306