Karar yarın açıklanacak

Çerkezköy’de, Atatürk İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerin bir kısmının ek bina olması karalaştırılan FETÖ’nün eski dershanesine dönem ortasında gönderilme düşüncesi, velilerin tepkisine yol açtı.

Karar yarın açıklanacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, veli ve öğretmenlerle durum değerlendirmesi yaptı. Okulla ilgili kesin karar, yarın Kaymakam Atilla Selami Abban ile velilerin yapacağı toplantısı sonrası verilecek.
15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle Gazi Osmanpaşa Mahallesi Makascı Sokak üzerindeki FEM Dershanesi binası, OHAL kapsamında yayımlanan kararname ile hazineye devredilmişti. İlk başka İlçe Müftülüğüne devredilen bina, ilçedeki derslik sıkıntısı nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmesi karalaştırıldı.

MÜFTÜLÜK VERMEK İSTEMEDİ

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, sömestr tatilinde yaptığı açıklamada, bu binanın Atatürk İlkokulu ek binası olarak kullanılacağını belirtti. İddiaya göre, Müftülük kendilerine tahsis edilen binanın geri alınmasını istemedi. Bunun üzerine iki kurum arasında sorun yaşanınca, problem Ankara’da çözüldü ve derslik ihtiyacının karşılanması için bina Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edildi ve binanın anahtarı teslim edildi.

banner287
VELİLER TEPKİ

Atatürk İlkokulundaki bazı sınıfların ek binaya taşınacak olduğunu duyurulmasına rağmen, somut bir gelişme yaşanmayınca veliler bu duruma tepki gösterdi. Okuldaki öğrencilerin dönem ortasında ek binaya geçmesini istemeyen bazı veliler, bugün okulda toplanarak duruma tepki gösterdi. Bir süre sonra da İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okuldaki öğretmen, veli ve Okul Aile Birliği üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantıda Gümüş, okul ile ilgili planlamalarını anlattı.

KAYMAKAM İLE TOPLANTI YAPILACAK

Yarın sabah 10.00’da Bağlık Mahallesindeki METEM’de Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Atatürk İlkokulu veli, öğretmen ve okul aile birliği üyeleri ile toplantı yapacak ve ortak bir karar alacak. Toplantının ardından okul ile ilgili karar kamuoyu ile paylaşılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 1 yıl Önce

İnsaf yahu tekli eğitime geçtik demek için çocuklarımızı apartmana yerleştirmeye çalışılıyor. Bırakın şovu çocuklar üzerinden şov yapmayın.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

Okullarda fizik/kimya laboratuvarları, spor salonu, müzik odası, resim/sanat atölyeleri, yüzme havuzları, öğrenci dolapları, kütüphane olması gerekirken apartmanda eğitim olur mu?
Çocuklarımızı iyi eğitemez isek her şeyi dışarıdan para vererek satın alırız.
Ve geri kalırız.

Veli
Veli - 1 yıl Önce

Dönem arası bina değişikliği akıl almaz
bina ilköğretim öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak hiç bir donanıma sahip değil sayın ilçe Milli eğitim müdürümüz bir eğitimci olarak bu konuyu bizden çok daha iyi bilmesi gerekir kendisi ilçemizde yeni
Atatürk ilköğretim okulunun binası böyle eksikleri olan bir bina ile eğitimine devam etmesi değişmez değiştirilemez değişmesi teklif bile edilemez madem ek binaya ihtiyaç vardı sayın ilçe Milli eğitim müdürümüz bugüne kadar nerdeydi

Hakkı
Hakkı - 1 yıl Önce

Müdüre sormak isterim çocukları hiç böyle bir okulda okumuş mu bu acele nedir çocukları cezalandırır casına Bu binaya tıkmanın gayreti içerisinde olmalarının tepkiyle karşılıyorum.istemiyoruz!!!!

Veli
Veli - 1 yıl Önce

Dönem ortası okul değişikliği eğitim değişikliği nedir ya , çocukların orada ne oynayacak bir bahçesi var, ne oturmuş bir düzen çalışan aileler mecburiyetten çocukları etüt merkezlerine gönderiyorlar.cocuk saat üçten sonra ne yapacak aile çalışıyor yemek saatinde bu çocuk tek ne yapacak hepimizin düzenini bozmayin lütfen yeni sezon da ona göre herşey ayarlanır düzenlenir.ne bu acele yangından mal mı kaciriyosunuz.

Veli
Veli - 1 yıl Önce

Dönem ortasında böyle bir bina değişikliğinin sebebi nedir madem ihtiyaç vardı dönem başında neden yapılmadı

Veli 2
Veli 2 - 1 yıl Önce

Yahu arkadaşlar. Bunun neresi kötü. Bir vatandaş olarak bundan duyacağım memnuniyeti dile getirmek istedim. Çocuklarımızın daha sağlıklı daha güzel ortamlarda aynı öğretmen kadrosu ile eğitim görmesinin kime zararı var.

Karakaş
Karakaş - 1 yıl Önce

Aynı çocuk aynı sınıf arkadaşlarıyla aynı öğretmenle farklı bir binada ders yapacak bunun neresi çok kötü. Çocuk saat 7 de değil 9 da derse başlayacak öğlenxi akşam 7 de değil 3 te çıkacak öğlen arasında dinlenecek. Zaten derslik sorunu hat safhada sanki hangi okulda laboratuvar atölye kalmış kütüphaneler bile derslik. Bir kaç kişinin çalışma saatlerine denk geliyor diye adam ikili eğitimi savunuyor bu çokk saçma. Tamam binanın bahçesi yok okul gibi değil ama şu an ki kalabalık durumda kaç tane okul gerçek okul rolünde sınıflar kaç kişi haberiniz var mı. Karşı çıkanların sadece kendi çıkarlarını düşünen benciller olduğunu düşünüyorum. Bunlar 2 günlük tatilde bile bir an önce okul açılsın diye dua tipler. Yıllarca milyarlar verip dershaneye çocuk gönderdikleri yeri beğenmiyor lar......


SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459