Kariyer Eğitim Merkezi’nde sınav heyecanı

Kariyer Eğitim Merkezi’nde bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmenliği ile Autocad kursunu tamamlayanlar teorik ve pratik sınava girdi. Sınavlarda başarı gösterenler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacak.

Kariyer Eğitim Merkezi’nde sınav heyecanı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kariyer Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmenliği ve Autocad kurslarının teori sınavı Atatürk İlkokulu’nda pratik sınavı ise merkez binasında gerçekleştirildi.
SONUÇLAR KISA MESAJLA CEP TELEFONLARINA GÖNDERİLDİ
Hedeflerinin isimlerinde de olduğu gibi ‘kariyer’ edindirmek olduğunu ifade eden Kariyer Eğitim Merkezi Eğitim Koordinatörü Aysel Yıldız, gün içerisinde 2 sınav yapıldığını belirterek “ilk sınav olan teori sınavımız önceki gün 09.30 ile 11.00 arasında Atatürk İlkokulu’nda gerçekleşti. Sınavın bitmesinin hemen ardından ise, sınav kağıtlarını okuyup saat 13.00’daki pratik sınava girmeyi hak edenlerin isimlerini açıkladık. Sınava giren 38 öğrencimizin hepsi de teori sınavında başarılı oldu. Kursiyerlerin sınav sonuçları kısa mesajla cep telefonlarına gönderildi.’’ Dedi.
“MİLLİ EĞİTİM GÖREVLİLER YER ALIYOR’’
Yıldız, sınava giren 38 öğrenciden 28’inin bilgisayar işletmenliği, 6 tanesinin Autocad ve 4 tanesinin de bilgisayarlı muhasebe öğrencisi olduğunu aktararak, “Gerek yazılı gerekse uygulamalı sınavımızda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de görev alarak, her türlü konuyu yakından takip ediyorlar. Bunun akabinde kurs merkezimizde gerçekleştirilen sınavda kurs öğretmenlerimiz de hazır bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz A. Hamdi Zenginal da yerinde denetlemede bulundu.’’ Diye konuştu.
“ERKEN KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI’’
banner287
Bilgisayarlı muhasebe kursu  ve Autocad kurslarının 4 ay, bilgisayar işletmenliği kursunun ise 2 ay sürdüğünü söyleyen Aysel Yıldız “tüm kayıtlarımız için şu anda yüzde 20’lik avantajımız var. Herhangi bir kursa kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızı erken kayıt döneminden yararlanmaya davet ediyoruz. Kursumuzda sınıflar ise en fazla 10 kişiden oluşuyor ve kolej kalitesinde eğitimlerimiz gerçekleşiyor. 7 kişilik oran yakalanınca da hemen kurslarımızı başlatıyoruz.’’ Bilgisini verdi.
 “60 KÜSÜR EĞİTMEN VAR’’
Kariyer Eğitim Merkezi’nde 60’ı aşkın eğitimcinin görev yaptığını kaydeden Yıldız şunları söyledi: “sadece yetişkinlere yönelik olarak verilen İngilizce kursumuzda 12 eğitimci, çocuklara yönelik İngilizce kursunda ise 8 eğitimcimiz görev yapıyor. Türk eğitimcilerimiz dışında yabancı eğitimcilerimiz de bulunuyor. Bunun yanında tıbbi sekreterlik kursunda 4, Almanca kursunda ise 2 eğitimcimiz görev yapıyor.’’


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493