Kasım ayı meclis toplantısı yenilenmeli

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısının ilk oturumunun kanuna aykırı bir şekilde yapıldığını belirterek bundan dolayı da Kasım ayı toplantısının yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ordu, Başkan Vekili Ahmet Azcan’ın 5393 sayılı belediyeler kanuna göre meclise başkanlık yapamayacağını savunarak, toplantının yenilenmesi için Çerkezköy Kaymakamlığı’na da itirazda bulunduklarını açıkladı.

Kasım ayı meclis toplantısı yenilenmeli
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in yokluğunda Başkan Vekili Ahmet Azcan başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı belediye meclis toplantısının kanuna aykırı şekilde yapıldığını iddia eden MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Kasım ayı meclis toplantısının yenilenmesi gerektiğini söyledi.
“HEM HALKA HEM HAKKA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, İlçe Teşkilatı’nda dün saat 09.00’da bir basın toplantısı düzenledi. İlçe Sekreteri Mümin Kolar’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında Mustafa Ordu, MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak Çerkezköy’ün menfaati doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyerek,  “hem halka hem de Hakka karşı sorumluluklarımız var. Bizler de bu çerçevede hareket ediyoruz.’’ Dedi.
“ASLİ GÖREVLERİNİ UNUTUYORLAR’’
Çerkezköy Belediye yönetimi ile belediyeyi temsil eden meclis üyelerinin asli görevlerini unutarak menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyen Ordu, belediyenin yurt dışı gezilerini eleştirdi.
“KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI KANUNA BİR ŞEKİLDE YAPILDI’’
Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Ahmet Azcan başkanlığında 2 Kasım Cuma günü yapılan Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumunun geçersiz olduğunu söyleyen Mustafa Ordu, başkan vekilinin meclis başkanlığına başkanlık edemeyeceğini belirtti. Konunun 5393 sayılı belediyeler kanununun ilgili hükümlerinde açık ve net bir şekilde ifade edildiğini kaydeden Ordu, “iktidar meclis üyeleri ve muhalefet meclis üyeleri kanunu araştırmadan toplantıya katıldılar. Şahsım olarak da oturumu takip ettim. Benimle birlikte iktidar partisi ile muhalefet partisi ilçe başkanları da oturumu takip etti. Ancak, ben usulsüzlüğü gördükten sonra toplantıdan ayrıldım, meclis üyeleri ile diğer ilçe başkanları bir şeyden haberleri olmadan toplantıyı sonuna kadar takip ettiler.’’ İfadelerini kullandı.
“BİR SÜRE BEKLEDİK’’
Ordu, Çerkezköy Belediyesi kasım ayı belediye meclis toplantısının iptal edilmesi için bir süre beklediklerini söyleyerek “kamuoyunu rahatsız etmek istemediğimizden bir süre gelişmeleri takip ettik. Ancak iptal edilmediği gibi ikinci oturum yapılarak, konular karara bağlandı. “ dedi.
“KAYMAKAMLIĞA İTİRAZ DİLEKÇESİ SUNDUK’’
Ordu, toplantının iptal edilmesi için MHP İlçe yönetimi olarak Çerkezköy Kaymakamlığı’na itiraz dilekçesiyle başvurduklarını açıklayarak, gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.
TEK SORUMLU BELEDİYE YÖNETİMİ
Çerkezköy’de Bayram öncesi meydana gelen sel felaketinde sorumlunun Çerkezköy Belediyesi olduğunu söyleyen Ordu, “sel felaketinin ardından selzedelere yeterli miktarda yardım yapılmadı. O yaptıkları yardım paralarıyla ancak evlerin boyaları alınabilir.’’ Dedi. Selzedelere haklarını arama konusunda yetkili mercilere başvuru yapmaları çağrısında bulunan Ordu “Çerkezköy ile Kızılpınar arasında dere yatağı değiştirilerek, daraltıldı. Çerkezköy’de çok sayıda ev ve işyeri zarar gördü. Sonunda yapılanlar ortada. Çerkezköy bunu hak etmiyor.’’ Diye konuştu.
VATANDAŞ ÇAMURA BATMIŞ MÜDÜRLER GEZİDE
banner287
Selden sonra vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışırken, Çerkezköy Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürü ile Hesap İşleri Müdürü’nün Kıbrıs’ta geziye katıldığını kaydeden Ordu “vatandaş burada çile çekerken onlar Kıbrıs’ta geziye katıldı. Bu nasıl bir yönetim?’’ dedi.
“VATANDAŞ YAĞACAK’’
Kendisine yönelik ‘Mustafa Ordu gürlüyor ama yağmuyor’ şeklindeki eleştirilere de değinen Ordu: “benden bu kadar, yağma yetkisi vatandaştadır. Onların tercihleriyle yağmur yağacaktır. Mustafa Ordu sadece yanlışları kamuoyuna anlatır.’ Diye konuştu.
“O DİPLOMALARI NE YAPACAKLAR?’’
AK Parti’nin düzenlediği Siyaset Akademisi’ne katılarak diploma alanları da eleştiren Ordu şunları söyledi: “150 kişi Siyaset Akademisi’nden diploma aldı. Ne yapacaklar bu diplomaları? Siyaset Akademisi’nden diploma aldıklarına göre siyasi gelişmelere yorum getirmelidirler. Ancak, sesleri çıkmıyor, yoksa başka hesaplar için mi Siyaset Akademisi’ne katıldılar’’“HANİ KAPIDAN İÇERİ GİREMEZDİ!’’
Basın mensuplarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri T.Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da yer aldığı fotoğraf karesini gösteren Ordu “ İlçe Başkanı, Kapaklı Belediye başkanını kolundan tutup meclise götürdü. Hani İrfan Mandalı AK Parti’nin kapısından içeri giremezdi?’’ diye konuştu.
“KAPIMIZ HERKESE AÇIK’’
Ordu, basın toplantısının son bölümünde yerel seçimlere değindi. Kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Mustafa Ordu, belediye başkan adaylarının ön seçimle belirleneceğini hatırlatarak “2013 yılı sonuna kadar aday adaylık başvurusu yapılabilir. Bizler 24 saat vatandaşın hizmetine koşacak bir belediye başkanı seçmek için elimizden geleni yapacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306