Katılım az ‘KAPATILMASIN’ diyen çok

CHP’nin ‘Büyükşehir Yasası’nı referanduma götürme kararı çerçevesinde dün Kızılpınar, Veliköy ve Karaağaç’ta halk oylamasına gidildi.

Katılım az ‘KAPATILMASIN’ diyen çok
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Referanduma ‘Veliköy’ dışında katılım oranı oldukça düşük kalırken,katılımcıların çok büyük bir bölümü ‘Beldem Kapatılmasın’ yönünde oy kullandı.
KIZILPINAR’DAN ÇIKAN SONUÇ
9 bin 106 seçmeni bulunan Kızılpınar’da 2043 kişi sandık başına gitti. Kullanılan oyların 2 bin36’sı ‘Belediyem Kapanmasın’ şeklinde olurken, 7 kişi de ‘Beldem Çerkezköy’e bağlansın yönünde oy kullandı.
KARAĞAÇ’TA REFERANDUM SONUCU
Karaağaç’ta ise 6 bin 195 seçmenden 1067’si sandık başına gitti. Oy kullanan seçmenlerden 1036’sı beldem kapanmasın derken, 31 kişi de beldesinin Kapaklı’ya katılmasını benimsedi. Bu arada, sandık başına gelen isimlerden biri olan Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel de, ‘Beldem Kapanmasın’ yönünde oy kullandı.
EN YÜKSEK KATILIM VELİKÖY’DE
Referanduma katılımın en yüksek olduğu Veliköy’de ise 3 bin 681 seçmenden 1766’sı sandık başına gitti. Seçmenlerden 1755’i Belediyem kapanmasın’ derken,  11 kişi ise belediyenin kapatılması yönünde oy kullandı.  Alınan sonuçların ardından Kızılpınar’da oylamaya katılım oranı yüzde 23, Karaağaç’ta yüzde 18 ve Veliköy’de ise yüzde 48 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ise referanduma katılım oranının yüzde 98 olduğu ve çoğunluğun belediyem kapatılmasın yönünde oy kullandığı belirtildi.

banner287
CHP Genel Merkezinin talimatı doğrultusunda CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, büyükşehir belediye yasa tasarısının kabul edilmesiyle ilçelerle birleşecek Kızılpınar, Karaağaç ile Veliköy’de referanduma gitti.
ÜÇ BELDEYE SANDIK KURULDU
CHP İlçe Teşkilatı dün Kızılpınar, Karaağaç ile Veliköy’e sandık kurdu. Hazırlatılan oy pusulalarında ‘Belediyem Kapatılsın’ yada ‘Belediyem Kapatılmasın’ yazarken, belde sakinleri hazırlanan mahalle seçmen listeleriyle oylarını saat 10.00-17.00 arasında kullandılar.
DÖNMEZ BELDELERİ DOLAŞTI
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, beldeleri dolaşarak oy kullanan vatandaşlarla sohbet etti. Referanduma katılımdan oldukça memnun olduğunu söyleyen Metin Dönmez, ‘Oy pusulalarında bulunan ‘Belediyem Kapatılsın’ yada ‘Belediyem Kapatılmasın’ seçenekleriyle vatandaşlarımızın fikirlerini almak istedik” dedi.
“VATANDAŞIMIZIN İSTEĞİ BELDELERİN KAPATILMAMASI’’
Dönmez, yaptığı sohbetlerde vatandaşlardan ‘beldemiz kapatılmasın’ yönünde izlenim edindiğini ifade ederek, “Veliköy, Kızılpınar ve Karaağaç halkı beldelerinin kapatılmamasını istiyorlar. Hava muhalefetinin olumsuz olmasına rağmen vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizleri çok mutlu etti. 3 beldemizi gezerken, hiçbir vatandaşın ‘Beldem kapatılsın’ dediğini duymadım. Herkes yasa tasarısı kapsamında buna karşı çıkıyor” diye konuştu.
MİLLETVEKİLİ YÜCEER’DE BELDELERİ ZİYARET ETTİ
Yapılan referandumda e yerel ve genel seçimlerde uygulanan her türlü prosedürü uyguladıklarını ifade eden Dönmez, “yerel ve genel seçimlerde vatandaşlarımız nasıl oy kullanıyorsa aynen onu uyguladık. Özel olarak pusula bastırarak, mahalle seçmen listeleri hazırladık. Kararını verecek olan vatandaşımız mührünü basarak pusulasını zarfa koyup sandığa atıyor. Son olarak da seçmen listesinden isminin karşısında bulunan boş alana imzasını atarak oy kullanma alanından ayrılıyor” açıklamasında bulundu.
BAŞKAN YÜCEL ‘BELDEM KAPATILMASIN’ YÖNÜNDE OY KULLANDI
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer’de İlçe Başkanı Metin Dönmez ile birlikte beldeleri dolaşarak oy kullanan vatandaşlarla sohbet etti. Diğer yandan Belediyeler kapanıp kapanması ile ilgili referandumda Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel ve Belediye başkan yardımcısı Ercan çelik ‘Beldem Kapatılmasın’ yönünde oy kullandılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan koç
hasan koç - 6 yıl Önce

fiyasko

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

halk kendisiyle alay edilmesine izin vermedi.bu gün başka bir parti kapatilsin diye propaganda yapip o sandiklari kursa katilim daha fazla ve kapatilsin yönünde oy çikabilirdi.chp umarimki dersini almiştir.

MUSA
MUSA - 6 yıl Önce

kimin kaç tane oy kullandiği belli deyil.keşke gitmeseydim o sandik başina.

CEMİL DÖNER
CEMİL DÖNER - 6 yıl Önce

bilinen komutanin dediği gibi , bugün yaşananlarin %70 sorumlusu halktir demişti.
kapatilacak belediyelerde katilim bu iddiayi doğruluyor malesef.
arzumuz vatandaşim bu ülkenin ve ülke insanimiz bir kişi vede iki dudakla yönetilmesine riza göstermesin mutlaka dinamik bir toplum olalim üzgünüm .
kendisini , ailesini , sevdiklerini düşünmemek kaderci diyemiyorum ama teslimiyetçi ruhla sanirim yarinlar bu günlerimizi aratir.
saygilarimla

KURT  CHP Lİ
KURT CHP Lİ - 6 yıl Önce

bende veliköyde oy kullandim.hemde 13 tane. yanimdakilere baktim.onlarda hepsi 20-30 tanenin üzerinde oy kullanmiş.hatta bazilari müsade isteyip şimdilik gidelim dağa sonra gelip yine imzalarız diyorlardı.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493