Kavak Dere ıslah çalışmaları devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (TESKİ) tarafından Çerkezköy’de başlatılan Kavak Dere ıslah çalışmaları devam ediyor.

Kavak Dere ıslah çalışmaları devam ediyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (TESKİ) tarafından Çerkezköy’de başlatılan Kavak Dere ıslah çalışmaları devam ediyor. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kavak Dere ıslah çalışmasının 6 milyon TL’lik yatırım ile gerçekleştirdiğini ifade etti.

6 MİLYON TL’LİK YATIRIM

banner287
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kavak Dere ıslah çalışmasının 6 milyon TL’lik yatırım ile gerçekleştirdiğini ifade etti. 3 kilometrelik ıslah çalışmasının Kavak Dere’nin Çerkezköy-Kapaklı Yolu üzerinde bulunan köprüden başladığını kaydeden Akay, Kumlu Geçit Emlak Konutları sonuna kadar derenin ıslah edileceğini belirtti.

“EN BÜYÜK SORUN ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK”

Akay “Yaklaşık 3 kilometrelik Kavak Dere Islah Projesi’nde Kava Dere’nin taban genişliği 4 metre, tavan yüksekliği 2.60 metre, üst taban genişlik ise 12 metre olacak. Proje içerisinde 2 adet kapalı menfezin bulunacak ve ıslah çalışması trapez kesit şeklinde yapılacak. Çevresindeki gece kondular yıkılan Kavak Dere etrafındaki yeşil alanlar düzenlenerek, vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. 6 milyon TL’lik bir yatırımın ardından Kavak Dere 2017 yılının Mart ayı sonunda ıslah edilmiş olacak. Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kava Dere’nin etrafında Çerkezköy Belediyesi tarafından çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları da yapılarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin en büyük sorunları çözülmüş olacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306