Kaymakam Abban destek istedi

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na ziyaret etti.

Kaymakam Abban destek istedi
banner301
Çerkezköy Bakış - Oda yönetimi Kaymakam Abban’a yaşadıkları sorunları anlatırken,  Abban ise odadan ‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ projesine destek istedi.
ODA HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kaymakam Abban’ı oda girişinde Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Kaymakam Abban’a esnaf odası hakkında bilgiler verdi. 1974 yılında kurulan odada  bin150 üyelerinin bulunduğunu belirten As, “Otobüs ve minibüs taşımacılığında aktif bir şekilde çalışıyoruz. Oda üyelerimiz ile UKOME arasında köprü vazifesi görüyoruz.” Dedi.
S PLAKA SORUNU
Yaşadıkları sorunları da dile getiren As, “En büyük sıkıntımız S plaka sorunu. S plakanın yanında korsan taşımacılık, bölgesellik ve fiyat konularında sorunlarımız var.” dedi.
banner287
“EN BÜYÜK SORUNUMUZ EĞİTİM”
Korsan araçların trafikten men edilmesi hususunda mevcut yasada bir boşluk olduğunu ifade eden Kaymakam Abban, sorunun vekiller aracılığıyla yetkili makamlara iletilmesi gerektiğini ifade etti. Çerkezköy’ün sorunlarının da konuşulduğu ziyarette Kaymakam Abban, “En büyük sıkıntımız eğitim. Derslik sorunun çözülmesi için bürokratik işlemleri hızlandırıyoruz. Yükseköğretime Geçiş Sınavının Çerkezköy’de yapılacağını hatırlatan Abban “Sınav merkezi olmamız esnafımız, şoförlerimiz için de çok önemli. Saray, Kapaklı, Silivri, Çatalca bölgelerinden öğrenciler ilçemize gelecek. Emeği geçenler sağ olsunlar.” dedi.
MALİYETİ 4 BİN 200
 “Bir Sınıf Donat Adını Yaşat” projesi kapsamında, ilçedeki okullardaki sınıfların eğitim gönüllülerinin desteğiyle yenileneceğini sözlerine ekleyen Kaymakam Abban, “Maalesef okullarımızda sıralarımız sınava uygun halde değil. Sizlerin de oda olarak bu projeye katkılarınızı bekliyoruz” dedi. 1 sınıfın sıra ve masalarının yenilenmesinin maliyetinin KDV dahil 4 bin 200 lira olduğunu ifade eden Kaymakam Abban “Eğitim yatırımı olacağı için faturalar kişinin adına gelecek. Bağış yapan kişilerin isimleri sınıflara verilecek. En az 100 sıra bulmamız gerekiyor.” diyerek Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın da katkıda bulunmasını istedi.
“YARDIM EDECEĞİZ”
“Bir Sınıf Donat Adını Yaşat” projesinin Çerkezköy’e yakışır iyi bir proje olduğunu ifade eden Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ve yönetim kurulu üyeleri oda olarak imkanları dahilinde yardım edeceklerini belirttiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459