banner507

Kaymakam Abban talimat verdi

“Erken bırakan, geç alan servislere tutanak tutun” Çerkezköy’de her ay düzenli olarak yapılan Eğitim Toplantısı, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıda öğrenci servisleri konusunda şikâyetlerin devam ettiğine değinen Kaymakam Abban, öğrencilerin okula erken bırakılması ve okuldan geç alınması hususunda tespit edilen servisler hakkında tutanak tutularak gerekli işlemlerin yapılması talimatı verdi.

Kaymakam Abban talimat verdi
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Muhteber Kuralay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Nair, İrfan Danışmaz ve Yusuf Hayri ile okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

34 BİN 526 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR
Eğitim toplantısında açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, ilçede faaliyet gösteren okulların, öğrenci, öğretmen ve personel mevcudu hakkında sunum yaparak, eğitim ile ilgili yapımı devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. Gümüş “İlçemizde, toplam öğrenci sayımız özel okullar ile birlikte 34 bin 526’dır. Okullarımızda 213 yardımcı personel görev yapmaktadır. Okul yatırımları olarak 21 derslikli Zeki Algur İlkokulu’nun inşaatı devam ediyor. Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu bahçesine yapılacak 21 derslikli ilkokul, Nurullah Narin Ortaokul bahçesine 21 derslikli ilkokul, Kızılpınar’a 21 derslikli ilkokul ve Kızılpınar Domuzdere Mevkii’ne 24 derslikli ilkokul olmak üzere, 5 ilkokula daha kavuşacağız. Ortaokul olarak 32 derslikli Yusuf Şenel Ortaokulu, İnci Narin Yerlici Lisesi bahçesine 21 derslikli ortaokul, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu bahçesinde de sekiz derslikli ortaokul yapılması planlanmaktadır.” dedi.


banner287

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLENDİRİLECEK
Kaymakam Abban ise, “Okul idarecilerimizin ve okul aile birliklerimizin eğitim konusundaki istek, dilek ve şikayetlerini dinlemek, varsa çözüm önerilerini değerlendirmek, okullarımızdaki eksiklikleri gidermek hususunda eğitim toplantılarını her ay düzenliyoruz.” dedi. Önceki toplantılarda alınan kararlara da değinen Kaymakam Abban, “Okullarımızın güvenliği ile ilgili aldığımız kararlar doğrultusunda güvenlik konusunda okullarımızı üç risk grubuna ayırmıştık. 12 okulumuz 1. derece risk grubunda değerlendirmiştik. Bu okullarımızda özel güvenlik personeli görevlendirilecektir. Çevrenize varsa güvenlik sertifikası sahibi vatandaşlarımız lütfen bizlere yönlendirin bir an önce göreve başlatalım.” dedi. Servis konusunda şikâyetlerin devam ettiğine değinen Kaymakam Abban, öğrencilerin okula erken bırakılması ve okuldan geç alınması hususunda tespit edilen servisler hakkında tutanak tutularak gerekli işlemlerin yapılması talimatı verdi.

SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ
İlçedeki okulları sık sık ziyaret ettiğini söyleyen Kaymakam Abban, “Yapmış olduğumuz ziyaretlerde başta güvenlik olmak üzere okullarımızın fiziki durumu ve diğer konularda okul idarecilerimizden bilgi alarak elimizden geldiğince sorunları çözmeye çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi bizim için çok önemlidir. Bizim için önemli olan bir başka konu da bağımlılıkla mücadele konusudur. Bununla alakalı olarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şubesi ile ortaklaşa Bağımlılıkla Mücadele konulu bir toplantı düzenlenecektir. 16 Kasım’ da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında yapılacak olan toplantıya hepiniz davetlisiniz. ”dedi. Hükümetin aldığı, 2019 yılana kadar tüm okullarda tekli eğitime geçilmesi kararı doğrultusunda elinden gelen tüm çabaya sarf edeceklerini söyleyen Kaymakam Abban, “Ayrıca Suriyeli çocukların okullaşması konusu var. Göç idaresinden alınan bilgiler doğrultusunda alan taraması yapılarak bu çocukların eğitim görmelerini ve Türkçe öğrenmelerini sağlayacağız.” dedi. Son olarak maddi durumu olmayan ailelerin, bakıma muhtaç, yaşlı ve kimsesizlerin tespit edilerek kendilerine bildirilmesini isteyen Kaymakam Abban,  çalışmaların, öğrencileri rencide etmeden yapılmasını istedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493