Kaymakam Abban’dan anlamlı iftar

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, düzenlediği iftar programında şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerini ağırladı.

Kaymakam Abban’dan anlamlı iftar
banner301

İftarın ardından konuşan Kaymakam Abban “Bizlere düşen görev şehit yakınlarımızın, aileleriyle birlikte tüm gazilerimizin tüm ihtiyaçlarını yerine getirmektir.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Mehmetçik Gazinosunda düzenlenen iftar programına şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerinin yanı sıra Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tankçı Albay Engin Candaş, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, İlçe Malmüdürü İlhami Taşkın, İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, mahalle muhtarları ile davetliler katıldı.


 

banner287
DUALAR EDİLDİ ORUÇLAR AÇILDI

İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı tarafından yapılan dua ve okunan ezanın ardından oruçlar açıldı. İftar sonrası AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. Doğan “Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ramazan birlik ve beraberliklerin arttığı, duaların kabul edildiği bir ay. Bu vesileyle sizlerin huzurunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit ailelerine, gazilerimize ve ailelerine sağlıklı ömür diliyorum. Sizler bizim varlık sebebimizsiniz.” diye konuştu.
 

RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin onuruna verilen iftarda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ise  “Yüce Rabbimiz şehitler ölmez, onlar diridirler, ancak siz onları göremezsiniz hükmüyle şehitlik mertebesinin insanlar için en yüce mevkii olduğunu müjdeliyor. Şehitlerimiz ve gazilerimiz devletin bekası, vatanımız, bağımsızlığımız ve bayrağımız için kanlarını ve canlarını feda etmişlerdir. Bizlere düşen görev şehit yakınlarımızın, aileleriyle birlikte tüm gazilerimizin tüm ihtiyaçlarını yerine getirmektir.” diye konuştu. Ramazan ayının bolluk, bereket ve mağfiret ayı olduğunu vurgulayan Abban “İçinde bulunduğumuz bu ayda küskünlükleri dargınlıkları bir kenara bırakıp birlik beraberlik içinde yaşamalıyız.” diyerek davetlilerin Ramazan Bayramını tebrik etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306