Kaymakam gereğini yaptı

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kızılpınar’da yapılması planlanan eğitim kampüsü için gazeteniz Bakış’ın yaptığı haberin ardından harekete geçti.

Kaymakam gereğini yaptı
banner301
184 dönümlük mera alanının 55 dönümünü kampus projesine kazandırdı.Geriye kalan 129 dönümlük alanın ise ihtiyaç dahilinde başvuru ile mera vasfının kaldırılacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy’ün her geçen gün artan nüfusuyla birlikte yaşanan derslik sorununun çözümü için eski Kaymakam Metin Kubilay’ın yoğun çabaları sonucu Ambardere Mevkii’nde yükselmeye başlayan ‘Eğitim Kampüsü’nün bir benzerinin Kızılpınar’a yapılması planlandı. Ancak planlanan alanın mera vasfı taşıması nedeniyle bir girişimde bulunulamadı. Bunun üzerine gazeteniz Bakış, yaşanan sıkıntıyı 9 Ocak tarihli sayısında “Söz Kaymakam’da” manşeti ile okurlarına duyurdu.

ENGEL KALKTI
banner287

33 bin 750 öğrencinin eğitim gördüğü Çerkezköy’de okul ve derslik sıkıntısını göreve geldiği günden bu yana söyleyen ve sınıfların yenilenmesi için dernek ve sivil toplum kuruluşlarından destek isteyen Kaymakam Abban, bu alana okul yapılmasının önündeki engeli kaldırdı.  Çıkan haberin ardından Tekirdağ’a giden Kaymakam Abban, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOP) toplantısına katıldı ve Kızılpınar’da yapılması planlanan eğitim kampüsü için mera vasfının kaldırılmasını talep etti.

GEREKİRSE DÖNÜM BÜYÜTÜLECEK

Toplantıda mera vasfının kaldırılması talebinin ardından geçtiğimiz hafta İl Mera Komisyonu Kızılpınar’da ki alanda keşif yaptı. Yapılan keşfin ardından rapor hazırlayan komisyon, alanın 55 dönümünün mera vasfını kaldırılmasının kararını verdi. Geriye kalan 129 dönümlük alanın ise ihtiyaç dahilinde başvuru ile mera vasfının kaldırılacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
??
?? - 1 yıl Önce

İyi bir şeymi bu? heryer sanayi oldu tarım alanı ve mera kalmadı zaten kalan alanıda eğitim kampüsü yapıcaz diye sıfırladınız ne olacak? otu samanı bile ithal ediyoruz niye diye soruyolar birde.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459