Kent Konseyi, çocukları sevindirdi

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını Çerkezköy Kent Konseyi düzenlediği kampanya ile güldürdü. Konsey, ailelere çocuklarını bayramda kıyafet alarak sevindirmesi için hediye çeki takdim etti.

Kent Konseyi, çocukları sevindirdi
banner301

Çerkezköy Bakış - Geçen sene olduğu gibi bu yılda Kent Konseyi tarafından ‘Bayramda bir çocuk da sen giydir’ kampanyasında hayırseverlerin de desteği ile çocukların yüzünü güldürdü. Ramazan Bayramı öncesi 0-12 yaş grubu 279 çocuk için ailelerine zarf içinde belirli mağazalarda geçerli olacak 75 liralık hediye çekleri verildi. Çerkezköy Kent Konseyi başkanı Funda Serfiçe, “Bu çocuklarımızın tespitinde çok titiz davrandık. 10 muhtarımızın her biriyle görüşüp sayı aldık, Kaymakamlıktan ve belediyeden ihtiyaç sahiplerini belirlemek için yardımlar aldık.Bu konuda içimiz çok rahat. Çocuklarımızın mutluluğu bizimde mutluluğumuz. Şu an 479 çocuk giydirildi bu sayı bayrama kadar artacaktır”dedi.
 

banner287
‘’ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ’’

Serfiçe, “Kent Konseyi olarak sosyal yardımları bulunduğumuz şehirdeki insanlarımızın hepsine dokunmak, yardımcı olabilmek amacıyla yapıyoruz. Sizlere çok küçük bir katkımızda olduysa bu bizi mutlu ediyor. Bu projeye destek veren bütün Çerkezköy’lü hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Bu her sene devam edecek. Elimizden geldiği kadarıyla daha çok çocuğa ulaşmak istiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, hepimizin göz bebekleri. O yüzden bu kadar kıymetliler.’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306