Kent Konseyi’nde meclis başkanları seçildi

Çerkezköy Kent Konseyi’nde dün yapılan seçimlerde Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi ve Çocuk Meclisinin başkan, başkan yardımcısı ve delegeleri belirlendi.

Kent Konseyi’nde meclis başkanları seçildi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kent Konseyi’nde dün yapılan seçimlerde Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi ve Çocuk Meclisinin başkan, başkan yardımcısı ve delegeleri belirlendi. Kadın meclisi başkanlığına Serpil Karabağ, başkan yardımcılığına Süheyla Usta, Engelliler Meclisi Başkanlığına Şengül Civan, başkan yardımcılığına Zeynep Alışık seçilirken, Çocuk Meclisi başkanlığına da Emine Demir seçildi.

“BAŞARILI YÜKSELİŞİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Kadın Meclisi Seçimi dün saat 13.30’da Kent Konseyi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıda konuşan Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, konuşmasına herkesi selamlayarak başladı. 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirdikleri 13. Genel Kurulun ardından meclis başkanlık seçimlerini tamamlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyen Serfiçe “Meclis başkan seçimleri belirlendikten sonra Kadın ve Gençlik Meclisi Başkanlarımızın da katılımı ile yürütme kurulumuzu oluşturacağız. Yürütme kurulu toplantımızın hemen ardından çalışma gruplarımızı revize ederek onların başkan seçimlerini gerçekleştireceğiz. Eylül ayı itibari ile yeni yönetim olarak Çerkezköy Kent Konseyi’nin baştan bugüne gelen başarılı yükselişini hep birlikte devam ettireceğiz” dedi.

“ZARAR VERECEK HER TÜRLÜ GİRİŞİMİ KINIYORUM”

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi ile ilgili de konuşan Serfiçe “Millet olarak çok ciddi bir sıkıntı yaşadık. Hepimize, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Hepimiz üzgünüz. 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi hepimizi endişelendirmiştir. Sonrasında yaşananlar da üzmüştür. Ama bu olay Türk halkını birbirine kenetlemiştir. Türkiye Cumhuriyeti anayasamızın değiştirilemez maddesinde ifade edildiği üzere bir Cumhuriyet devletidir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Milli birlik ve bütünlüğümüze zarar verecek her türlü girişimi kınıyorum. Toplum olarak aklı selim olmalı, yaşananların bir karşılığı olması açısından bu süreci ilk dakika itibari ile gösterdiğimiz duyarlılıkla takip etmeliyiz. Ülkemizde olan biteni en doğru ve en şeffaf şekli ile ortaya çıkartmalı ve sonuçtan ikna olmalıyız” dedi.

banner287
SERPİL KARABAĞ SEÇİLDİ

Halkımıza, ülkemize geçmiş olsun dileğinde bulunan Serfiçe “Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kadın meclisi başkanlık seçimlerine geçildi. Kadın Meclisi Başkanlığına oybirliği ile Serpil Karabağ seçildi. Halka ulaşmayı çok sevdiğini söyleyen Karabağ “Doğru kararlarla bir şeyler yapıp halka yönelmekten yanayım. Geçen yıl çok kişiye ulaştık. Bu yıl da bütün arkadaşlarımla birlikte insanlara ulaşmak için çalışacağız. Çerkezköy hepimizin. Şuanda kenetlenmeye çok ihtiyacımız var. Hepinizin yanımda olmasını istiyorum” dedi.

“BAŞLADIĞIMIZ PROJELERİ DEVAM ETTİRİN”

Önceki dönem Kadın Meclisi Başkanlığı’nı yürüten, 13. Genel Kurulda da Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Funda Serfiçe de kadın meclisinden daha önceki dönemlerde başlanan tüm projeleri devam ettirmelerini istedi. Meclis başkanlığı seçiminin ardından başkan yardımcılığı ve delege seçimi yapıldı. Başkan yardımcılığına Süheyla Usta seçilirken, Kadın meclisini temsilen delegeliğe de Havva Vatan seçildi.

ENGELLİLER MECLİSİ SEÇİMLERİ DE YAPILDI

Kent Konseyi Konferans Salonu’nda saat 15.00’da da Engelliler Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı. Meclis başkanlığına oybirliği ile Şengül Civan seçilirken, başkan yardımcılığına Zeynep Alışık, Engelliler Meclisini temsilen delegeliğe de Ayten Sakine Varlık seçildi. Meclis başkanlığına seçilen Şengül Civan “İnşallah güzel projelere imza atarız. Çerkezköy’de yapmak istediğimiz projeler var. İnşallah bu projeleri gerçekleştiririz, yarım kalan projeleri tamamlarız” dedi. Seçimlerin ardından söz alan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya “Çerkezköy’de engelliler için çalışma yapılırken bize danışılmıyor, fikrimiz alınmıyor. Çerkezköy’de engelliler pek çok sıkıntı yaşıyor. Çerkezköy çevre ilçelere göre iyi ama biz daha iyi olsun istiyoruz. Sıfır sorun olsun istiyoruz” dedi.  Saat 16.00’da da Çocuk Meclisi başkan seçimi yapıldı. Çocuk meclisi başkanlığına Emine Demir seçildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306