“Keşke ben de şehit olsaydım”

Ağrı’da PKK’ya yönelik devam eden ve iki Mehmetçiğin şehit olduğu operasyonda yaralanan gazi Uzman Çavuş Nurullah Cici, baba Ocağı Çerkezköy’de kurban kesilerek karşılandı.

“Keşke ben de şehit olsaydım”
banner301

Çerkezköy Bakış - Doğubayazıt ilçesinin Ağrı Dağı bölgesindeki kırsal kesiminde geçtiğimiz 14 Nisan günü terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda, pkklı teröristlerle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada Uzman Çavuş Hamza Dursun Pampal ile Uzman Çavuş Polat Baş şehit oldu.  Uzman Çavuş Nurullah Cici ile 2 silah arkadaşı ise yaralandı.
Yüzüne isabet eden kurşun nedeniyle yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Uzman Çavuş Nurullah Cici, baba ocağı Çerkezköy’e geldi. Aslen Tokatlı olan Cici, Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş ile, Cici ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş tarafından kurban kesilerek karşılandı. Ardından Kur-an’ı Kerim okundu ve dualar edildi.
BEN ASKER ADAMIM BEKLERİM

banner287
Yüzü sargılı olan Uzman Çavuş Cici’ye vatandaşlar geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bu sırada bazı vatandaşlar Cici’yi tabureye oturmasını önerinde bulundu. Bunun üzerine Cici, “Ben asker adamım. Ne oturması” karşılığını verdi. Burada vatandaşlar el açıp dua etti ve kuranı kerim okundu.
TÜRK MELİTENİ KİMSE YIKAMAZ
Çatışmada iki arkadaşının şehit olduğunu belirten Uzman Çavuş Nurullah Cici, “Arkadaşlarım şehit oldu. Peygamberimize komşu gittiler. Keşke ben de şehit olsaydım. Bizi kimse yıkamaz. Türk milletini kimse yıkamaz. Dimdik ayaktayım ve görevimin başına geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 13:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
türk..
türk.. - 10 ay Önce

geçmiş olsun.kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306