banner507

Kıbrıs gazileri ‘Barış Harekatı’nı öğrencilere anlattı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve dernek üyeleri, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu (ÇEMYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün düzenlediği ‘Kıbrıs Fatih’leri o günü anlatıyor’ isimli seminere katıldı. Gaziler, burada barış harekatında yaşananları öğrencilere anlattı.

Kıbrıs gazileri ‘Barış Harekatı’nı öğrencilere anlattı
banner301

Çerkezköy Bakış - Üniversitenin Konferans salonunda düzenlenen seminere ÇEMYO Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı ile konuşmacılar Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve dernek üyeleri Fevzi Coşkunöz ile Hüseyin Özsoy katıldı. Konferansa öğrencilerde ilgi gösterdi.

banner287
“GAZİ: MİLLİ KAHRAMANDIR”

Sözlerine Afrin şehitlerini anarak ve tüm terör örgütlerini lanetleyerek başlayan Yarlıgan,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği hakkında bilgi vererek, derneğin amacından bahsetti. Yarlıgan, “Derneğimiz kamu yararına çalışan asker kökenli bir dernektir. Amacı: Atatürk ilke ve inkılâplarının takibini yapar. Gazinin savaşlara ait anlarını yaşatmak gazi ve dul eşlerinin bünyesinde barındırmak. Dayanışmayı sağlamaktır. Gaziler ikiye ayrılır: Türk Silahlı Kuvvetlerinden fiilen savaşa katılıp yara alan gazilerimize malul gazi denir. Savaştan yara almadan zaferle dönen gazilere muharip gazi denir. İşte burada gördüğünüz muharip gazilerdir. Gazi milli kahramandır. Onur abidesidir, asildir. Şeref, ahlak ve fazilet sahibidir. Daima devletinin yanındadır. Vatan ve bayrak sevgisi daima kalbinde kaynayan bir volkan gibidir.”  dedi.

“EZANLAR SUSMAYACAK BAYRAK İNMEYECEK VATAN BÖLÜNMEYECEK”

Yaşadıklarını anlatan Kıbrıs Gazisi, Hüseyin Özsoy, “Görevimiz 5 parmak dağlarını temizlemekti.  Boğaz yolunu açmak gemilerle çıkartma yapacak birliklerin içeriye girmesini sağlamak. O gece çok yoğun ateş altında kaldık. Netice de o geçidi aldık. Burada hepimiz gaziyiz. Osmanlı’dan beri aynı devletler karşımızda şuanda bile. Türkleri hiçbir zaman sömüremediler. Onların en büyük acıları 1453’te Fatih Sultan Han’ın İstanbul’u alması, hala o acıları devam ediyor. Siz çok güzel yetişiyorsunuz. Tarihinize sahip çıkın, geçmişini bilmeyen toplum geleceğe yön veremez. Birlik olacağız. Bu ezanlar susmayacak bayrak inmeyecek vatan bölünmeyecek.” diye konuştu. Gazi Fevzi Coşkunöz de Kıbrıs Barış Harekatında yaşadıklarını öğrencilerle paylaştı.
Gazilerin konuşmaları bütün salonu etkiledi ve konuşmaların ardından gaziler ayakta alkışlandı. Program sonunda gazilere plaket takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493