Kızılay ‘karikatürlerle’ kan topladı

Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağışı Merkezi’nce dün Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyada kan bağışına dikkat çekmek ve bağışa teşvik etmek için etrafa konulan karikatürler dikkat çekti.

Kızılay ‘karikatürlerle’ kan topladı
banner301
• ESMA KURTULUŞ - UĞUR LATİFOĞLU
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağışı Merkezi ‘nce kan bağışçısının artması için karikatürlerle bağışa dikkat çekildi.
KATILIM AZ OLMUŞTU
Geçtiğimiz hafta Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda (belediye meydanı) düzenlenen kan bağış kampanyasına katılım az olmuş ve tüm gün boyunca 20 ünite kan toplanmıştı. Dün de sabah saatlerinden itibaren ilçe meydanındaki kan bağışları kabul edilirken, bağışa dikkat çekmek için  bağış aracının önüne konulan karikatürler dikkat çekti.
BAĞIŞTA ARTIŞ GÖZLENDİ
banner287
1 Hekim ve 5 kan bağış uzmanın görev aldığı kan bağış platformu, önünde bulunan karikatürler ile dikkat çekti. Görevli sağlık heyeti Kızılay’ın ilk kez böyle bir uygulamaya gittiğini aktararak, bu yolla bağışlarda artışın hedeflendiğini dile getirdiler. Sağlık ekibi hedef doğrultusunda karikatürlerin istenildiği gibi dikkat çektiğini ifade ederek, “Karikatürler çocuklara da sevimli geldiğinden, kan bağışının önemi daha çok küçük yaşlarda gelecek nesile aşılanmış oluyor.’’ Yorumunda bulundular.
PLATFORMDA KIŞ UYGULAMASINA GİDİLDİ
Öte yandan kan bağış platformunda da kış hazırlığına gidildiği gözlerden kaçmazken, sıcak havalarda bağış başvuru formunun doldurulduğu noktanın camlarla kapatıldığı görüldü. Heyet kış boyunca da kan bağışlarını kabul edeceklerini aktararak, herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306