Kızılpınar Endüstri Meslek Lisesi EĞİTİM - ÖĞRETİME açılıyor

Kızılpınar Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Faruk Korkmaz Başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda gündem dışı konuşan Başkan Korkmaz yapımı tamamlanan Endüstri Meslek Lisesi’nin önümüzdeki günlerde eğitim-öğretime açılacağını söyleyerek ‘’okulumuz açıldıktan sonra Kızılpınarlı öğrencilerimiz kendi beldelerinde okuyacak. 2 bin kişilik okulumuzda 250 öğrenci ile başlayacağız. Karaağaç, Veliköy ve Çerkezköy’den de öğrenci bekliyoruz’’ dedi.

Kızılpınar Endüstri Meslek Lisesi EĞİTİM - ÖĞRETİME açılıyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kızılpınar Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı tek oturumda tamamlandı.
ŞENSES İLE ÖZTÜRK KATILMADI
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında önceki gün yapılan toplantı saat 14.30’da başladı. Toplantıya mazeret bildiren Hüseyin Şenses ve Cevdet Öztürk dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı   
“LİSE KISA SÜREDE EĞİTİM-ÖĞRETİME AÇILACAK’’
Meclis toplantısına geçilmeden önce gündem dışı konuşan Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Kızılpınar’da devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapımı tamamlanan Koca Çeşme ile Kızılpınar tarihinin gün yüzüne çıktığını belirten Başkan Korkmaz, “çeşmemiz çok güzel oldu. Tüm Kızılpınar halkına hayırlı olmasını diliyorum. Endüstri Meslek Lisesini kısa bir süre sonra eğitim ve öğretime açacağız. Şu an itibariyle Veliköy’de 250’ye yakın okuyan öğrencimiz var. Okulumuz açıldıktan sonra Kızılpınarlı öğrencilerimizin tamamı kendi beldelerinde okuyacak. 2 bin kişilik okulumuzda 250 öğrenci eğitim-öğretime başlayacağız. Karaağaç, Veliköy ve Çerkezköy’den öğrencilerin bu okula gelmesini bekliyoruz” dedi.
“AK PARTİ KONGRESİ TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLSUN’’
Su deposu inşaatı hakkında da bilgi veren Korkmaz şöyle devam etti: “çalışan ekip değiştiği için su deposu yapımında gecikmeler yaşandı. Yeni ekip görevi devir almasıyla çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Şu anda Domuzdere mevkiine kadar kanallar açıldı ve borular yerleştirilmeye başlanacak. Su depomuz tamamlandığı zaman 50 yıllık su ihtiyacı da ortadan kalkmış olacak. Civarda böylesine büyük bir su deposu daha bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde AK Partinin kongresi yapıldı. Muhteşem bir kongre oldu. Başbakanımız birbirinden güzel mesajlar verdi. Bu olağanüstü kongrenin ardından yönetimde görev alan isimlerin Türkiye için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Her şey Türkiye ve bayrağımız için” şeklinde konuştu.
“VATAN İÇİN CANIMIZ FEDA’’
Son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinen Faruk Korkmaz, “hain saldırılar sonucunda şehit düşen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlarına da sabırlar diliyorum. Vatan için canımız her zaman fedadır.. Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşıyorsak dili, dini, ırkı ne olursa olsun istediği gibi yaşasın ama ne olursa olsun kanunlara uyması gerekiyor. Karaağaçlı şehidimiz Kadir Dadaş’ın cenaze töreninde Türk’ü, Kürdü, Lazı, alevisi, çerkezi omuz omuza vererek birlik ve beraberlik mesajını en iyi şekilde vermiştir. ” açıklamasında bulundu.

banner287


“OĞLUMUN TAHLİYESİNE SEVİNEMEDİM’’
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, konuşmasının sonunda tahliye olan oğlu Ahmet Korkmaz hakkında da konuşarak şunları söyledi; “kazanın meydana geldiği günden itibaren hep tarafsız davrandım. Önceki gün oğlum tahliye olduğunda hiç sevinemedim. Çünkü vefat eden genç kızımızın annesi de adliyede bekliyordu. Bir can gitti ve annenin o halini görünce gözyaşlarıma hakim olamadım. Şahitler huzurunda oğlumun suçsuz, hayatını kaybeden genç kızımızın ise suçlu olduğu anlaşıldı. Hiçbir zaman ‘niye böyle oldu’ şeklinde ne baskı yaptım nede başka bir şey, hep ne olması gerekiyorsa o olsun dedim. Hayatını kaybeden genç kızımızın annesine ve ailesine sabırlar diliyorum. Şahsım adına geride kalan küçük kızımıza elimden gelen yardımı yapacağım. Bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum”
İÇ HİZMET YÖNERGESİ OY ÇOKLUĞUYLA MECLİSTEN GEÇTİ
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’ın gündem dışı konuşmasını tamamlamasının ardından Meclis toplantısına geçildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından ikinci gündem maddesinde yer alan İtfaiye çavuşluğu itfaiye iç hizmet yönergesinin görüşülmesine geçildi. Yazı İşleri Müdürü Selahattin Erdem konu hakkında açıklama yaparak, “İtfaiye personeli Çetin Çetiner’in çavuşluk sınavını kazanarak çavuş kadrosuna geçmesinden dolayı kanun gereği yönetmeliğe göre hareket edilmesi gerekiyor.” dedi.
40 BİN TL KREDİ KULLANILMASI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Selahattin Erdem’in yaptığı açıklamanın ardından yapılan oylamada Ahmet Günay ve Nevzat Teker konunun detaylı olarak görüşülmesi gerektiğini savunarak red oyu kullanırken, gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise Kanalizasyon ve Kolektör hattının projelendirilmesi için İller bankasından kredi kullandırılması talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından İller Bankası’ndan 40 bin TL kredi kullanılması oy birliği ile kabul edildi.
DİLEKÇELER GÖRÜŞÜLDÜ
Gündemin son maddesi olan dilekçeler kısmında ise iki dilekçe görüşüldü. İlk olarak Nevzat Oğuz’un talebi görüşüldü. Yapılan görüşmelerin ardından ilgili gündem maddesi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Sulhettin Polat’ın ‘237 ada 16 nolu parselde geçen yüksek gerilim hattının kaldırılarak belediye tarafından ayrı bir trafo yeri tahsis edilmesi talebi oy çokluğu ile reddedildi. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Kızılpınar Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493