Koçak: ‘Bizlere hakaret ettiler’

Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak önceki gün Kızılpınar yolu üzerindeki bir fabrika önünde basın açıklaması yapmak isteyen Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri ile kavgaya dönüşen tartışma ile ilgili konuştu. Kendilerinin her zaman yapıcı bir tutum sergilediğini ancak, Birleşik Metal-İş Sendikası’nın kendilerine hakaret ve küfürler ettiğini söyleyen Koçak, “Olaylar tamamen bunlar üzerine başladı. 260 kişilik fabrikanın 230’unun bizim üyemiz olmasını içlerine sindiremiyorlar.” Dedi.

Koçak: ‘Bizlere hakaret ettiler’
banner301
ÇerkezköyBakış - Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Kızılpınar yolu üzerinde bulunan bir fabrika önünde basın açıklaması yapmak isteyen Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri ile kavgaya dönüşen tartışma ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Dün sendika binasında saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyen Koçak, önceki gün yaşanan kavga hadisesinin tatsız bir olay olduğunu ifade eden Koçak, “Fabrika içerisinde çalışan işçilerimiz bizlere geldiler ve önceki sendikalarından istifa ederek, Türk Metal Sendikasına üye oldular. 260 çalışanlı işletmenin 230’u bizim üyemiz kalan 30 kişi ise zaten beyaz yakalı.” Dedi.
GEREKLİ TOPLANTILARI YAPTIK
Geçtiğimiz hafta fabrikada çalışan sendika üyeleri ile gerekli toplantıları yapmaya başladıklarını belirten Koçak “İlk etapta servis, bayram harçlıkları gibi sorunları konuştuk ve hallettik. Toplantılarımız önümüzdeki haftalarda da devam edecek. üyelerimizden 90 kişilik bir gruba 5 günlük eğitimler vereceğiz.” Dedi.
“FOTOKOPİ SENDİKACILIK YAPMASINLAR”
banner287
Diğer sendikaları fotokopi ve sarı sendika olarak niteleyen Koçak, “Biz birileriyle bir anlaşma yapmadan onlar anlaşma yapamaz. Çünkü onlar güçsüz. 1980 model ve kırmaya, dökmeye dayanan bir sendikacılık anlayışını sürdürüyorlar. Unutmasınlar ki biz sadece sözleşmeler imzalamıyoruz. Üyelerimize, üyelerimizi eşlerine, çocuklarına kadar eğitimler veriyor. Onların her yönden gelişmesini sağlıyoruz.” Diye konuştu.
“BİZLERE KÜFÜR ETTİLER”
Önceki yaşanan kavga olayı ile ilgili olarak da konuşan Koçak, “Biz onların basın açıklaması yapmasına bir şey demiyoruz. Ancak orada bizlere ağır küfür ve hakaretler ettiler. Bu sendika tamamen ideolojik hareket eden bir fabrika. İddia ediyorum o gün o gurubun içerisinde de bir tane işçi yoktu. İstanbul ve Çorlu’dan topladıkları illegal örgütleri oraya topladılar. Bizi burada herkes tanır. Bizler her zaman yıkıcı değil yapıcı olduk. Biz işçi varsa işletme var. işletme varsa, işçi var mantığıyla hareket ettik. Kimsenin hakkını kimsede bırakmadık. İşçimizin hakkını almaya çalıştık.” Dedi.
“BİZİM 156 BİN ONLARIN 8 BİN ÜYESİ VAR”
Türk Metal Sendikası’nın ülke genelinde 156 bin, Çerkezköy’de ise 10 bin üyesi olduğu belirten Koçak şunları söyledi: “Bu sendikanın toplam üyesi sadece 8 bin. Yani bu sendika eriyor. Sendika üyeleri istifa ediyor. Temsilcileri de işletmelere gözdağı vererek bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama biz bu yola kefenimizle çıktık. Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459