“Kontak kapatacak duruma geldik”

Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği tarafından düzenlenen toplantıda korsan araç ve bölgesellik sorunları görüşüldü.

“Kontak kapatacak duruma geldik”
banner301
Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği, korsan araç ve bölgesellik problemlerinin konuşulduğu toplantı düzenledi. Toplantıda korsan araçlara karşı alınması gereken önlemler, fiyat düzenlemesi ve bölgesellik gibi sorunlar tartışıldı.

Çerkezköy Bakış -
Toplantıya Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As da katıldı.

“KORSANA ENGEL OLUN”

Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Aşkın Gündoğdu yaptığı açıklamada, servisçiler olarak en büyük sorunlarının korsan araçlar olduğunu ifade etti. 27 kapasiteli servis araçlarının yakıt gideri hariç yıllık 38 bin lira masrafı olduğuna dikkat çeken Gündoğdu, korsan araçların daha az masrafla servis çekerek kendilerini zor durumda bıraktıklarını ifade etti. Gündoğdu, “Korsan araçlarla ilgili sorunlarımızı yetkili kişilere ilettik. Emniyet UKOME’ye, UKOME ise emniyete topu atıyor. Esnaf olarak pin pon topu gibi ortada kaldık. Sorunlarımızı iletmede muhatap bulamıyoruz. 3 yıldır yaşadığımız sorunun peşindeyiz. Tüm belgeleri hazır olan bizlere kolayca ceza yazılabiliyorken, korsan araçlar görmezden geliniyor. Yetkilileri korsan araçların çalışmasına engel olması konusunda göreve çağırıyoruz. Bu şartlar altında kontak kapatacak duruma geldik” dedi.

“GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASINI İSTİYORUZ”

banner287
Bölgesellik sorununa da dikkat çeken Gündoğdu, “Bizlerin servisçilik yapabilmesi için aldığımız belgelerin fiyatları 50-60 bin lira arasında değişirken, Malkara, Şarköy gibi bölgelerde 3-5 bin liraya belgeleri tamamlayıp servisçilik yapanlar var. Bu konuda da gerekli düzenlemenin yapılmasını istiyoruz” dedi.SERVİSÇİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Toplantıya katılan Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnafı Odası Başkanı Mustafa As da, servisçilerin sorunlarını dinleyerek, çözüm için önerilerde bulundu. Yaşanılan sorunların Tekirdağ genelinde olduğuna dikkat çeken As, “Öncelikle bizler kendi içimizde dürüst olmalıyız. Sorunlarımızı ancak bu şekilde çözebiliriz. Birlik beraberlik içerisinde hareket edersek aşamayacağımız sorun yoktur” dedi.

AS: BİRLİKTE HAREKET EDELİM

Servisçilerin, karşılaştıkları korsan plakalı araçların plakaları ile fotoğrafını çekip belirlemelerini isteyen As “Daha sonra bunları bir araya getirerek ilgili kurumlara iletelim. Meseleyi hep beraber sahiplenir ve birlik içerisinde hareket edersek neticeye ulaşırız” dedi. Mustafa As, önümüzdeki haftalarda Tekirdağ genelindeki şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanları olarak yaşanılan sorunları çözmek için bir toplantı düzenleneceğini de ifade etti. 100’e yakın servis sahibinin de katıldığı toplantıda servisçiler yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306