Koordinasyon ön hazırlık toplantısı yapıldı

Çerkezköy Kent Konseyi hazırlık Koordinasyon Kurulu toplantısı önceki gün Turkuaz Restaurant’ta gerçekleştirildi. Yürütme kurulu üyeleri ile çalışma grubu başkanlarının katıldığı toplantıda gündem maddeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Koordinasyon ön hazırlık toplantısı yapıldı
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Kent Konseyi Koordinasyon Kurulu hazırlık toplantısı Turkuaz Restaurant’ta gerçekleştirildi.
KİMLER KATILDI?
Kent Konseyi Başkanı Ahmet Gayretli Başkanlığı’nda yapılan toplantıya, Kadın Meclisi Çalışma Grubu Başkanı Aynur Düzgünel, Çocuk Meclisi Çalışma Grubu Başkanı Necmi Akman, Engelliler Meclisi Çalışma Grubu Başkanı Ayşe Doğan, Kültür Sanat Faaliyetler Çalışma Grubu Başkanı Şenol Sinan Ekinci, Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Emine Yasavul, İmar ve Plancılık Çalışma Grubu Başkanı Dilek Yalçın, Yürütme Kurulu üyeleri Sakine Arslan ve Kenan Tatlı katıldı.
GENEL KURUL’A GİDECEKLER BELİRLENDİ
Koordinasyon Kurulu ön hazırlık toplantısının ilk gündem maddesi olarak Trakya Kent Konseyleri Birliği 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı hakkında bilgilendirme yapıldı. 8 Eylül tarihinde yapılacak olan toplantı hakkında bilgi veren Kent Konseyi başkanı Ahmet Gayretli, toplantının İpsala’da yapılacağını belirterek, toplantıya kendisi ile birlikte gelecek olan üyelerin belirlenmesini istedi. Yapılan değerlendirmenin ardından Çocuk Meclisi Başkanı Necmi Akman ile Kültür ve Sanat faaliyetler çalışma grubu başkanı Şenol Sinan Ekinci’nin Kurul’a katılması kararlaştırıldı.


banner287

 HER MECLİS GRUBU 3 ÖNERİ İLE GELSİN
Toplantıda gündemin ikinci maddesi olarak Türkiye kent Konseyleri Platformu Toplantısı ve bu toplantıya katılacak isimlerin belirlenmesine görüşülürken, üçüncü gündem maddesi olarak da daha önce kabul edilmiş öneriler için yol haritasının belirlenmesine geçildi. Konu hakkında bilgilendirme de bulunan Ahmet Gayretli, “Kabul edilmiş önerilerimiz, Meclis’e sunduğumuz ve Meclis’in de memnuniyetle kabul ettiğini bize bildirdiği önerilerdi. Bu maddelere ilişkin sağlanan gelişmeler önümüzdeki toplantımızın 1. gündem maddesi olsun. Her çalışma meclis grubu başkanı arkadaşımız sundukları 3 öneriden hangisi hakkında ne ve ne zaman ne yapacağını bize iletecek. Toplantı tarihinde tüm arkadaşlarımızın önerileriyle ilgili olarak çalışma yaparak toplantıya gelmelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.
PLAN TADİLATI YAPILILIYOR
Gündemin bir diğer maddesinde ise yer alan Kent Konseyi binası hakkında görüşülmeye geçildi. Bu konu hakkında da bir açıklama yapan Gayretli, şunları söyledi; “Çerkezköy Belediye Başkanımız Ali Ertem ve Belediye Meclisi Kent konseyi binası yapma kararı aldı. Bu karar bizi mutlu etti. Kent Konseyi binasının yapılacağı alan üzerinde yeşil alan olduğu için plan tadilatı yapılması gerekiyordu. Mecliste yapılan görüşmeler sonunda plan tadilatı yapılması kararı alındı ve o karara göre plan tadilatı yapılıyor. ” dedi.
TOPLANTI 25 EYLÜL’DE YAPILACAK
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından bir sonraki toplantının günü ve tarihi belirlendi. Yer konusunda Belediye meclis salonu düşünülürken, meclis salonu olmadığı taktirde başka bir yer bulunacağı ifade edildi. Toplantı 25 Eylül Salı günü saat 17.30’da yapılması kararlaştırılırken, yer konusu da belirlendikten sonra telefonla Kent Konseyi üyelerine bildirileceği belirtildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306