Korkmaz: Memnun değiliz Ama kendimizi buna alıştıracağız

Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, büyükşehir yasa tasarısında Kızılpınar’ın Çerkezköy ile birleşmesini ‘beklemediğimiz bir karar olarak’ değerlendirerek “Kızılpınar halkı olarak bunu hak etmedik. Anlaşılan taleplerimiz değerlendirilmemiş, halkın sesine kulak verilmemiş. Ama kendimizi, Çerkezköy ilçesi olduğumuza alıştıracağız. Çerkezköy ilçesi havasına girmek için elimizden geleni yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

Korkmaz: Memnun değiliz Ama kendimizi buna alıştıracağız
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunulan büyükşehir yasa tasarısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“KIZILPINAR HALKI BUNU HAK ETMEDİ’’
Tasarıda Kızılpınar Belediyesi’nin Çerkezköy ile birleşmesinin ön görüldüğü söyleyen Faruk Korkmaz, ‘Beklemediğimiz bir karar oldu. Kızılpınar halkı olarak bunu hak etmedik.’’ Dedi.
“TALEPLERİMİZ DEĞERLENDİRİLMEMİŞ’’
Kızılpınar Belediyesi, Veliköy Belediyesi ve Velimeşe Belediyesi olarak birlikte İçişleri Bakanlığı’na ortak ilçe olma talebinde bulunduklarını hatırlatan Faruk Korkmaz “Anlaşılan bu talebimiz de değerlendirilmemiş, isteğimiz ciddiye alınmamış, halkın sesine kulak verilmemiş’’ diye konuştu.
“YEREL SEÇİMLERE KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ’’
Yerel seçimlere kadar görevlerinin başında olduğunu ifade eden Başkan Korkmaz “Hizmetler her hangi bir aksaklığa uğramadan devam edecek. Bu süre içerisinde halkımızla diyalog içerisinde olacağız. Seçim zamanında genel merkezimiz ve teşkilatlarımızla koordineli çalışarak bu oluşumun menfaatlerini Kızılpınar halkına anlatmaya çalışacağız.’’ Açıklamasında bulundu.
“KONU ÇOK İYİ ANLATILMALI’’
Partisinin bölge milletvekillerine seslenerek sözlerini sürdüren Başkan Korkmaz, “Yeni oluşumu Kızılpınar halkına çok iyi anlatmalarını istiyorum. Kızılpınarlılar’ın partimize göstermiş olduğu samimiyetin, bu birleşme nedeniyle sarsılmamasını istiyorum. Ayrıca ilçe teşkilatları, kadın kolları, gençlik kollarımız zaman kaybetmeden Kızılpınar halkına, esnafına, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine oluşumun getireceği faydaları anlatmalarını istiyorum.’’ Dedi.
banner287
“MEMNUN DEĞİLİM’’
AK Parti’li bir belediye başkanı olarak yeni oluşumun kendisini memnun etmediğini ifade eden Faruk Korkmaz “ancak takdir Genel Merkezimiz ve İçişleri Bakanlığı ve TBMM’nindir. Böyle uygun görmüşlerse yapacak bir şey yoktur. Bende alınan kararı belediye başkanı olarak Kızılpınar halkına en iyi şekilde anlatmak için çalışacağım.’’ Diye konuştu.
“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’’
Başkan Korkmaz, Kapaklı merkezli bir ilçe kurulmasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederek şöyle devam etti: “bakıldığında Kapaklı, Çerkezköy’le birleşmiş durumda bulunuyor, bu durumda Kapaklı Çerkezköy’le birleşmesi gerekirken Kapaklı’nın ayrı bir ilçe olması bizleri hayal kırıklığına uğraşmıştır. Ancak, tüm Kapaklı halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile birlikte mücadele eden herkesi canı gönülden kutluyorum. Muhalefet olmalarına rağmen istediklerini almışlardır. Kızılpınar-Veliköy-Velimeşe ilçe olmuş olsaydı daha iyi sonuçlar verecekti, buna inanıyorum. Yapılan çalışmalar ve çıkan sonuçlar buna elverişli olmadı.’’
“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’’
‘Kızılpınar olarak ilçe olmayı beklerken, böyle bir sonucu olması bizleri üzmüştür’ diyen Başkan Korkmaz “Fakat Kızılpınar halkı merak etmesin, partimizin göstereceği belediye başkan adayı kim olursa olsun Çerkezköy’de kazanacağına inanıyorum. Kızılpınarımız’ın en iyi hizmeti alması için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyorum.’’ Dedi.
“KENDİMİZİ ALIŞTIRACAĞIZ’’
Çerkezköy’le birleşmesiyle birlikte Kızılpınar’ın ilçe olacağını söyleyen Faruk Korkmaz, “Bundan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü ile görüşerek Kızılpınar’a polis noktası isteyeceğiz. Artık Kızılpınar’a büyük esnaflar, banka şubeleri ile kuyumcuların gelmesini bekliyoruz. En kısa zamanda Çerkezköy ilçesi havasına girmek için elimizden geleni yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil kuru
halil kuru - 6 yıl Önce

kizilpinarin ilçe olmasi için çeneyle değilde yerelde belediye olarak çalişsaydiniz hakkiniz olurdu,budurumda çalişmalariyla bunu kapakli belediyesi haketti.. faruk korkmaz artik muhtarliğa oynar birdahaki seçime

ömer çetintürk
ömer çetintürk - 6 yıl Önce

hadı mhp ye mılet koyun olmuş kardeşim bu nıklet bu sefer göstercek gucunu

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493