KOSGEB görülemeyeni gösteriyor

Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenecek ‘Girişimcilik Eğitimi’ öncesinde KOBİ Uzmanı Gökhan Akdağoğlu eğitime girecek olan girişimcilere bilgilendirmede bulundu. KOSGEB’in düzenlediği eğitimlerde girişimcilere göremediklerini gösterdiğini söyleyen Gökhan Akdağoğlu, “girişimciler bu eğitimlerde kendisi için hangi uygulamaların fayda sağlayıp sağlamadığını öğrenme imkanı buluyor.’’ diye konuştu.

KOSGEB görülemeyeni gösteriyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği’nin ev sahipliğinde girişimcilere yönelik ‘Genel Destek Programları’ ile ‘Girişimcilik Destek Programları’ eğitimi verildi.
“DÜNYA TİCARET KÖPRÜSÜ PROGRAMI DÜZENLENECEK’’
ÇESİAD Eğitim Salonu’nda önceki gün düzenlenen eğitime KOSGEB Tekirdağ Merkez Müdürlüğü’nden KOBİ Uzmanı Gökhan Akdağoğlu, ÇESİAD Genel Sekreteri Engin Parlak ile girişimciler katıldı. Saat 18.30’da program öncesinde ÇESİAD Genel Sekreteri Engin Parlak, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ev sahipliğinde 29 Kasım’da düzenlenecek Dünya Ticaret Köprüsü programı hakkında bilgilendirmede bulundu. 2006 yılından itibaren düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü etkinliklerinin uluslararası iş dünyasında önemli bir bilinirlik düzeyine ulaştığını söyleyen Parlak, “Dünya Ticaret Köprüsü programları tarihinde sektörel bazda düzenlenen üçüncü; hazır giyim, tekstil, deri, tekstil kimyasalları ve ilgili makine ve araçları alanında ilk program olması nedeniyle, 2012 Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü etkinliğinin Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi uyandıracağı düşünülmektedir.’’ Dedi.
“100’DEN FAZLA ÜLKEDEN TEMSİLCİ GELECEK’’
2012 Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü programında üç temel özelliğin ön plana çıktığını ifade eden Engin Parlak şöyle devam etti: “Program sadece hazır giyim, tekstil, deri, tekstil kimyasalları ve ilgili makine ve araçları sektörlerinden katılımcıları hedeflemektedir.  Sektörel bir yaklaşımla düzenlendiği için, yurtdışından gelecek katılımcı firma sayısı 800 ile sınırlandırılmıştır. Programda 150 ürün tanıtım standı ve 1000 Türk katılımcı olacaktır.100’den fazla ülkeden hazır giyim, tekstil, deri, tekstil kimyasalları alanlarından alıcılar, satıcılar, ithalatçılar, distribütörler ve bu alanlarda kullanılan makine ve ekipmanların ticaretinde faaliyet gösteren firmalar Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programına katılacak.’’
“HER YABANCIYA TERCÜMAN TAHSİS EDİLECEK’’
banner287
Programın son derece profesyonel bir uluslararası iş zirvesi olduğunu anlatan Engin Parlak şunları söyledi: “program, sadece Türkiye ve 130 ülkeden seçkin ve önceden kayıt yaptıran firmaların katılımına açıktır. Katılımcılar 130 ülkeden gelen ve kendi sektöründe iş yapan firmalarla İstanbul’da görüşmek imkânı elde edecekler, 130 ülkeden İstanbul’da ithalatçılarla görüşecekler. TUSKON gelen her yabancı firma için Türkçe bilen bir tercüman tahsis edecek. Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programına katılmak isteyenler www.tuskonwtb.com veya direk http://my.tuskon.orgadresinden giriş yaparak başvuru yapabilirler.’’
“GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI ANLATILIYOR’’
Engin Parlak’ın konuşmasını tamamlamasının ardından KOSGEB Tekirdağ Merkez Müdürlüğü’nden KOBİ Uzmanı Gökhan Akdağoğlu, ‘Genel Destek Programları’ ve ‘Girişimcilik Destek Programları’ konularında girişimcilere bilgilendirmede bulundu. Eğitimin ilk bölümünde genel girişimcilik programları hakkında bilgi veren Akdağoğlu, ikinci bölümde ise girişimcilik destek programlarından bahsederek, örnekler verdi.
“GİRİŞİMCİLERE GÖREMEDİKLERİNİ GÖSTERİYOR’’
KOSGEB’in düzenlediği eğitimlerde girişimcilere göremediklerini gösterdiğini söyleyen Gökhan Akdağoğlu, “girişimciler bu eğitimlerde kendisi için hangi uygulamaların fayda sağlayıp sağlamadığını öğrenme imkanı buluyor. Ayrıca KOSGEB destek programlarından hangi şekilde yararlanacağını öğreniyor. Girişimci için önemli görülen KOSGEB için aynı şekilde görülmeyebilir, girişimci için önemsiz bulunan KOSGEB için önemli görülebilir.’’ diye konuştu. Soru cevap kısmının ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306