Kozmetiğin geleceği; Nutrikozmetik

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülşah Gedik, kozmetiğin geleceğinin ‘Nutrikozmetik’ olduğunu ifade etti.

Kozmetiğin geleceği; Nutrikozmetik
banner301

Çerkezköy  Bakış - Çerkezköy Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu tarafından Çerkezköy Kent Konseyi Toplantı Salonunda  ‘Kozmetik Ürünlerin Bugünü ve Geleceği’ konulu konferansa konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Gülşah Gedik katıldı. Gedik burada, konferansı izlemeye gelen kadınlara kozmetik ürünler hakkında bilgiler verdi. Kozmetiğin geleceğinin Nutrikozmetik olduğunu ifade eden Gedik; ‘Kozmetik ürünler insan vücudunun dokusuna uygulanmak üzere hazırlanmış, temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve düzenlemek için kullanılan maddeler olarak tanımlanabilir. Dermokozmetik ile kozmetiği ayıran ince çizgide burada gizlidir. Şampuan kozmetik üründür, fakat kepeğe karşı şampuan dermokozmetiktir.”dedi.
 

banner287
‘YENİLEN KOZMETİK’

Yrd.Doç.Dr. Gülşah Gedik, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu aşamada nutrikozmetik ise bambaşka bir boyuttur. Nutrikozmetik son yıllarda gelişen, kişisel bakım ile beslenmenin kesiştiği bir türdür. Mesela yenilen kozmetik amacı olan ürünler; şeker yiyerek şeker gibi kokuyoruz. Bana ne kadar güzel cildin var dediklerinde ben, su içiyorum ve kahkaha atıyorum hepsi bu diyorum. Unutmayalım krem ve serumlar cildimizi bir yere kadar korur, ne yiyip içtiğimiz de çok önemlidir. Bu noktada nutrikozmetik başlıyor işte’’ dedi. Konferans soru cevap şeklinde devam etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459