Kubilay: Demokrasi Nöbeti’ni sürdüreceğiz

Çerkezköy Demokrasi Nöbeti’ni Cumhuriyet Meydanı’nda sürdürüyor.

Kubilay: Demokrasi Nöbeti’ni sürdüreceğiz
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla darbe girişimine karşı meydanları dolduran Çerkezköylüler, demokrasi nöbetini sürdürüyor. Saray Kaymakamı Alp Arslan, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman ile Ak Parti Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı demokrasi nöbetinde konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ikinci bir talimata kadar Çerkezköylülerden demokrasi nöbetini sürdürmesini istedi.

KUR’AN TİLAVETİYLE BAŞLADI

Önceki gece 14’ncüsü düzenlenen programa Enesler İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Koç’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Sonrasında hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

ÖĞE TEŞEKKÜR ETTİ

Programda ilk konuşmayı Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaştı. 14.Demokrasi Gecesi’nde bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Abdullah Öğe, tüm Çerkezköylülere demokrasi nöbetine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ÖĞE “İŞTE ASIM’IN NESLİ BURADA”

Demokrasi Nöbeti’nin ilk gününden bugüne meydanda bulunan gençlere de teşekkür eden İlçe Başkanı Abdullah Öğe, programın sunuculuğunu yapan Ak Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yaraşır’a da teşekkür etti. Öğe şöyle devam etti: “Bu gençler gezi eylemlerinde olduğu gibi devletin kaldırım taşını söküp, devletin polisine, kurumlarına atmadılar. Dış mihrakların provokasyonlarına gelmediler. Reisimizin, dünya lideri, cumhurbaşkanımız, başkomutanımızın emriyle bu meydanları doldurdular. İşte Asım’ın nesli burada. İmam Hatip Lisesi’nden Mücahit Koç kardeşimiz Kur’an-ı Kerim okudu. Kur’an-ı Kerim’i çok güzel bir şekilde okudu. Allah onların sayısını artırsın.”

“SORULARI ÇALANLAR MENFEZLERDEN ÇIKARILDI”

Demokrasi Nöbeti’nde meydanları dolduran gençlerin birer vatansever olduğunu belirten Öğe “Bu gençler devletine karşı taş atmadı. Devletin aracını yakmadı, yıkmadı. Bu gençler sınavlara girerken soruları da çalmadı. Bu alçaklar soruları çaldılar. Soruları çalıp da sınavlara girenler ne oldu biliyor musunuz? Bunları tarih yazacak. Sınavlarda soruları çalanlar SAT komandosu diye bu devletin içine sızdılar. Allah onları menfezlerden çıkardı. Hainler, Muğla’da Cumhurbaşkanımıza suikast girişiminde bulunmaya kalkışıyorlar. Soruları çalarak o hale düştüler.

“İMANIN KARŞISINDA HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ”

banner287
Olaylara iman gözüyle bakacağız. Olaylara iman gözüyle bakınca hak yerini buluyor. Bu işte de bir hayır var diyoruz. Olaya iman gözüyle bakarsak her işte bir hayır var diyoruz. Kartal’da zırhlı tugaydan çıkmaya çalışan tankların önüne sivil halkımız çıktı. Kapıdan içeri girdi ve o tankları geri püskürttü. O soruları çalıp da sınavlara giren asker, bunun sana ne faydası oldu. Milletin imanı var. Elinde sopasıyla bayrağıyla, o koca tankları demir yığını haline getirip geri vitese taktırdı. İmanın karşısında hiçbir güç duramaz.  FETÖ ele başısı, cuntacıların yönettiği, halkı katleden, Sisi’nin Mısır’ında sığınma talebinde bulundu. Başbakanımız yerini bulmuş dedi. Yakışmış dedi. İyiler iyilerle  kötüler kötülerle haşr olacak.” şeklinde konuştu.   YAMAN: BİZLERE GURUR KAYNAĞI OLUYORSUNUZ


Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması sonrasında Ak Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman konuştu. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Özkan Yaman şunları söyledi: “İlk günden beri sizleri Saray ilçemizden sürekli izliyoruz, takip ediyoruz. Bizlere gurur kaynağı oluyorsunuz. Bizlere hep övünç kaynağı oldu. Bu akşam da sizlerin coşkusuna yakından tanık olmak için sizlerle bir aradayız. Bu güzelliğe tanık olmak için sizlerle birlikteyiz.”

KAYMAKAM ARSLAN: İKİNCİ BİR TALİMATA KADAR MEYDANLARDAYIZ

Saray Kaymakamı Alp Arslan da programda bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Alp Arslan “Sayın Cumhurbaşkanımız bitti diyene kadar nöbetimiz devam edecek. Nöbetinizi sürdürdüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. İlçe Başkanına da nazik daveti için teşekkür ediyorum.” dedi.

KUBİLAY DA TEŞEKKÜR ETTİ

15 Temmuz Gecesini anlatan marş Murat Yaraşır’ın sunumuyla Çerkezköylülere aktarıldı. Programda son olarak Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay bir konuşma yaptı.  Çerkezköylüleri selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Çerkezköy daha ilk günden itibaren devletine, milletine, hükümetine, vatanına sahip çıkmıştır. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Darbe girişimini kınayarak konuşmasını sürdüren Kaymakam  Kubilay “Paralel Devlet Yapılanmasını, FETÖ’yü kınıyorum, lanetliyorum. Yapılan saldırılarda vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.” diye konuştu.  

“BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRMELİYİZ”

Kaymakam Kubilay konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Darbe girişimini planlayanları, Paralel Devlet Yapılanmasını, FETÖ mensuplarını şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Allah kahretsin. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla meydanları doldurdunuz. Bundan sonra da demokrasi nöbetini sürdüreceğinize inanıyorum. Bu süreçte Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetimi’ne, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, meslek odası temsilcilerine, vatandaşlarımıza sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz. Çerkezköy, kamu kurumlarıyla, milli iradenin, cumhurbaşkanının her zaman yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecektir.”
GÜNÜN İLK SAATLERİNE KADAR SÜRDÜ
Program kapsamında İmam Hatip Lisesi İlahi Grubu öğrencileri ilahi seslendirdi. Beşir Derneği Çerkezköy Şubesi davetlilere çeşitli ikramlarda bulundu. Demokrasi nöbeti günün ilk saatlerine kadar sürdü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306