Kubilay: Huzur ve güveni sizlere borçluyuz

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Askeri Gazinosu’nda şehit ve gazi ailelerine yönelik akşam yemeği düzenledi.

Kubilay: Huzur ve güveni sizlere borçluyuz
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, şehit ve gazi ailelerine yönelik akşam yemeği düzenledi. Programda konuşan Kaymakam Kubilay, ‘Bugün bu topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu kahramanca mücadele etmiş ve bu uğurda canlarını feda etmiş aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz.” dedi.

AKŞAM YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Önceki akşam saat 20.00’da Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe 3.Zırhlı Tugay Komutanı Albay Engin Candaş, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Necati Karaoğlu, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı ve aynı zamanda Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün, mahalle muhtarları, şehit aileleri, gaziler, gazi aileleri ile davetliler katıldı.

“MİLLET-DEVLET KENETLENMESİ”

Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmasını Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından cebir ve şiddet kullanılarak Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişimi aziz milletimizin vatanseverliği,
ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma iradesi ve şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir.

“FETÖ/PDY’Yİ LANETLİYORUM”

Darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini, millet düşmanı FETÖ/PDY’ye mensup teröristleri şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Milletimizin geleceğine, vatanımızın birkliğine yönelik bu hain darbe girişimine karşı kendini siper eden, bu uğurda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.“ÇERKEZKÖY MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMIŞTIR”

Çerkezköyümüz tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla ve meslek odalarıyla herkesle, her kesimle, basın kuruluşlarıyla hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz akşamından başlamak üzere milli iradeye, vatanımıza, sayın Cumhurbaşkanımıza, demokrasimize sonuna kadar sahip çıkmıştır, bundan sonra da aynı kararlıklıkla sahip çıkacaktır.
banner287

TEŞEKKÜR ETTİ

Yine 15 Temmuz hain darbe girişiminin gerçekleştiği akşamdan itibaren uyumayan vatanının, bayrağının ve devletinin yanında olan ilçemizde yapılan titiz çalışmalar ve sağlanan koordinasyon sayesinde bugüne kadar olumsuz her hangi bir olay yaşanmamış ve kimsenin burnu dahi kanamamıştır. Bu nedenle çalışmalarda emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

“SİZLERE BORÇULUYUZ”

15 Ağustos tarihi itibariyle Çerkezköy’de 3.hizmet yılını doldurduğunu hatırlatarak konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Birlik, beraberlik ve kararlılık içerisinde çalışmaya devam ederek ilçemizi yarınlara taşımamızın hepimizin sorumluluğu olduğuna içtenlikle inandığımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bugün bu topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu kahramanca mücadele etmiş ve bu uğurda canlarını feda etmiş aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz.

“AİLEMİZ GİBİ GÖRÜYORUZ”

Şehit ailelerimiz ile gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz gibi görüyoruz. Şehit annelerimizin, babalarımızın, gazilerimizin ellerinden öpüyoruz. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınları için ne yapsak azdır. Bizlerin sadece belirli günlerde değil ger zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizinle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

“RAHMETLE ANIYORUZ”

Kaymakam Kubilay konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını başta olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi rahmet, millet ve şükranla bir kez daha anıyor hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”  

DUA YAPILDI

Kaymakam Kubilay’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında akşam yemeğine geçildi. Program İlçe Müftüsü Yusuf Tuna’nın yaptırmış olduğu duanın ardından tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454