Kubilay, okul inşaatlarını inceledi

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kızılpınar’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan okul ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ortaokul inşaatında incelemelerde bulundu.

Kubilay, okul inşaatlarını inceledi
banner301
Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi’nde yapımı devam eden okul inşaatlarını inceleyen Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan okulun 31 Aralık 2016 tarihinde tamamlanıp 2016- 2017 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmasının planlandığını belirterek “Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ortaokulun da 2. Döneme yetiştirilmesi planlanıyor” dedi.

İNŞAATLAR DEVAM EDİYOR

Kubilay’a incelemelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Nair de eşlik etti. Kaymakam Kubilay, okul inşaatı incelemelerinde yetkililerden bilgi aldı. Kızılpınar Mahallesi’nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan ve etüt çalışmaları yaptırılarak 18.03.2016 tarihinde yüklenici firma ile sözleşmesi yapılan 21 derslikli okul inşaatının 22 Mart’ta başladığını anımsatan Kubilay, Büyükşehir Belediyesi’nin “11 ilçeye 11 okul” projesi kapsamında Kızılpınar Mahallesi’nde yapımına başlanan 21 derslikli ortaokul inşaatının da devam ettiğini kaydetti.

banner287
“EĞİTİM KALİTESİ ARTACAK”

Yapımı devam eden okullarda çalışmaları yerinde görmek için bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade eden Kubilay, okulların şimdiden ilçeye hayırlı olmasını temenni etti. Çerkezköy’ün önemli sanayi kentlerinden biri olduğunu ve nüfusunun hızla arttığını söyleyen Kubilay, “Bu hızlı nüfus artışı ile birlikte öğrenci sayımız da hızla artıyor. İlçemizde her yıl yeni bir okul ihtiyacı doğuyor. Kızılpınar Mahallesi’nde yapımı devam eden okulların bitmesi ile bölgede ikili eğitime son verip sınıf mevcutlarını azaltarak eğitim ve öğretimin kalitesinin artacağına inanıyorum” diye konuştu.

2. DÖNEME YETİŞTİRİLMESİ PLANLANIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan okulun 31 Aralık 2016 tarihinde tamamlanıp 2016- 2017 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmasının planlandığını söyleyen Kubilay, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ortaokulun da 2. Döneme yetiştirilmesinin planlandığını belirtti. Kubilay, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454