Kubilay’dan basına teşekkür

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de yayın yapan basın kuruluşlarına düzenlediği program ile teşekkür ederek sertifika verdi.

Kubilay’dan basına teşekkür
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de yayın yapan basın kuruluşlarına düzenlediği program ile teşekkür ederek sertifika verdi. Kaymakam Kubilay, Halk Eğitim Kampanyası ve Eğitim Kampüsü çalışmalarında en büyük desteği basından gördüğünü ifade ederek, basının ilçede önemli bir rol oynadığını vurguladı.

GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Kaymakamlık makamında ilçede görev yapan gazetecileri ağırlayan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, göreve geldiği günden bu yana kaymakamlıkça yapılan etkinliklere ve eğitim konusunda verilen destekten dolayı gazetecilere teşekkür etti.

“EN ÇOK DESTEĞİ SİZLERDEN ALDIM”

Toplantıda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, eğitimde marka kent olma yolunda ilerlediklerini ifade ederek “Göreve geldiğimiz günden bu yana özellikle eğitim anlamında yoğun çalışmalar yaptık. Bunlardan başlıca olanları Halk Eğitim Kampanyası ile Eğitim Kampüsü projemizdi. Bu çalışmalarımız uzun soluklu devam etti. Açık konuşmak gerekirse bu noktada biz en çok desteği basın mensubu olan sizlerden gördük. Özellikle halk eğitim konusunda binlere ulaşmamızın kaynağı sizler oldunuz. Yine aynı şekilde eğitim kampüsündeki ısrarımız ve isteklerimizi gerek ulusal gerek ise bölgemizde çok iyi gündeme getirdiniz.” dedi.
banner287
İSTEK VE TALEPLERİ DİNLEDİ

Kubilay konuşmasının ardından gazetecilerle sohbet ortamında ilçenin sorunlarını görüştü. Gazetecilerin iletişim meslek lisesi isteğini de not alan Kubilay, eğitim kampüsü alanı içerisinde iletişim meslek lisesinin de olmasının gerektiğini söyledi.
Kubilay ayrıca yeni İmam Hatip Lisesi’nin ihalesinin de kısa süre içinde yapılacağını söyledi. Öte yandan eğitim kampüsü alanında sağlık meslek lisesinin de yapılması gerektiğini ifade eden Kubilay, gazetecilerin öğrencilere sigara ve uyuşturucu satan şahıslara yönelik kolluk kuvvetlerinin daha duyarlı olması gerektiği önerisini de atlamadı.

“GEREKLİ TALİMATLARI VERDİM”

Kubilay, “İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı’na talimatlar verdim. Öğrencilerimizi kimsenin zehirlemeye hakkı yok. Özellikle bu konuda kolluk kuvvetlerimizin geniş çaplı çalışmalarını takip ediyorum.” şeklinde konuştu.

SERTİFİKA VERDİ

Öte yandan Kubilay, basının verdiği destekten dolayı yerel gazete temsilcilerine teşekkür belgesi takdim etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan TEMUR
İlhan TEMUR - 2 yıl Önce

Eğitim-öğretime geldiği günden beri dikkat çeken,emek harcayan proje üreten kaymakamımız gitmeden burokrası engelleri aşılmalı.Kaymakam bey burada iken eğitim kam pusu mesafe almalı.Kaymakam bey giderse ışıklar söner..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459