Kültür Evi’nden Erdal Erzincan konseri

Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi Derneği’nin organizasyonunda Türk Halk Müziğinin usta isimlerinden Erdal Erzincan Çerkezköy’e gelecek.

Kültür Evi’nden Erdal Erzincan konseri
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi Derneği konser etkinliklerini sürdürüyor. Türk Halk Müziğinin önde gelen isimlerinden Erdal Erzincan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda 9 Kasım Çarşamba akşamı düzenlenecek konserde halk müziği sevenlerin karşısına çıkacak.

9 KASIM’DA DÜZENLENECEK

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda 9 Kasım Çarşamba günü düzenlenecek konser saat 20.00’da başlayacak.

KAHRAMANOĞLU KONSERE DAVET ETTİ

Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi Derneği Başkanı Ali Günal Kahramanoğlu, konserin tüm halk müziği sevenlere açık olduğunu söyleyerek, 7 yaşından küçük çocukların konsere getirilmemesini istedi.

ERDAL ERZİNCAN KİMDİR?

banner287
Erdal Erzincan 2 Mayıs 1971 yılında Erzurum ili Aşkale ilçesi Dallı köyünde doğdu. 7 yaşında usta-çırak geleneğiyle bağlama çalmayı öğrendi. 1981 yılında İstanbul'a yerleşti. 1985 yılında Arif Sağ Müzik Okulu’nda bağlama dersleri almaya başladı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi ve yine bu yıllarda şelpe tekniği ile ilgili çalışmalara başladı.

ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

1994 yılında müzik çalışmalarına merhaba diyen sanatçının bugüne kadar "Töre, Garip, Gurbet Yollarında, Anadolu, Al Mendil" adlarında 5 solo albümü yayınlandı. Ayrıca Arif Sağ ve Erol Parlak ile Köln Flarmoni orkestrası eşliğinde dönemin  Almanya Cumhurbaşkanı Roman Herzog himayesinde Köln Flarmoni Salonundaki Concerto For Bağlama isimli konserleri 1997 yılında albüm olarak yayınlandı. Bu konserler Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde devam etti. 1998 yılında Tolga Sağ ve İsmail Özden ile beraber yaptıkları bir çalışma olan "Türküler Sevdamız 1", 2001 yılında ise Tolga Sağ ve Yılmaz Çelik ile beraber yaptıkları "Türküler Sevdamız 2" isimli albümleri yayınlandı.  2004 yılı sonbaharında İranlı Kemança sanatçısı Kayhan Kalhor’la birlikte konserler verdi ve enstrümantal bir albüm hazırladı.

BAĞLAMA ORKESTRASINI KURDU

Öğrencilerinden oluşan yirmi beş kişilik "Bağlama Orkestrası"nı kurdu. On yılı aşkın bir süredir, kendi adını taşıyan Müzik Kursu'nda eğitim vermekte olup halen bilgi ve birikimlerini öğrencileriyle paylaşmaya devam etmektedir. Sanatçı son olarak Arif Sağ ile birlikte 2 ciltlik "Bağlama Metodu" isimli kitabı bağlama severlere sundu.

DERLEME ÇALIŞMALARI YAPIYOR

Erdal Erzincan, geleneksel türkü ve deyişleri söylemenin yanısıra derleme çalışmaları da yapmaktadır. Ayrıca Erzurumlu Emrah, Karacaoğlan, Kemal Eroğlu, Mevlüt Doğan, Garip Bektaş gibi şairlerin şiirlerini de bestelemiştir. Albümleri: Töre, Garip, Gurbet Yollarında, Anadolu (Enst), Al Mendil, Türküler Sevdamız-1, Türküler Sevdamız-2, Arif Sağ ve Erol Parlak ile birlikte Concerto For Bağlama.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459