Kültür gezilerine 2 bin 150 kişi katıldı

Çerkezköy Belediyesi tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla Edirne ve İstanbul’a düzenlenen kültür gezilerine bu yıl yaklaşık 2 bin 150 vatandaş katıldı.

Kültür gezilerine 2 bin 150 kişi katıldı
banner301

Vatandaşlar Ramazan Ayının coşkusunu Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultan Ahmet Camii’nde yaşama imkânı buldu.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İstanbul Sultanahmet Camii ve Edirne Selimiye Camii gezilerine bu yıl da vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Tarihimizin ve kültürel mirasımızın yoğun olarak hissedildiği mekânları barındıran Edirne ve İstanbul’a düzenlenen kültür gezilerine yaklaşık 2 bin 150 kişi katıldı. 2 bin 150 kişi Ramazan Ayı kültür gezilerinde Selimiye Camii ve Sultan Ahmet Camii’nde iftarlarını açma imkânı buldu. Ramazan ayı boyunca her gün düzenlenen İstanbul ve Edirne gezilerine katılan vatandaşlar teravih namazının kılınmasının ardından Çerkezköy’e geri döndü.
 

banner287
VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Vatandaşların Ramazan Ayı coşkusunu tarihi Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultan Ahmet Camii’nde yaşamalarını istediklerini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay “Çerkezköy Belediyesi olarak yaklaşık 2 bin 150 vatandaşımızı Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultan Ahmet Camii’ne götürerek oradaki atmosferi yaşamasını istedik. Geçen yıl da düzenlemiş olduğumuz Ramazan Ayı kültür gezilerimize vatandaşlarımız büyük ilgi göstermişti. Gezilerimize katılan tüm vatandaşlarımıza ve gezinin düzenlenmesinde emeği geçen Belediyemiz personelimize böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyonda bizlere katkı sağlamalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 

ALLAH HERKESE BU TARİHİ MEKANLARI GÖRMEYİ NASİP ETSİN

Çerkezköy Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan Ayı Kültür Gezileri kapsamında Edirne ve İstanbul’a gitme imkanı bulan; tarihi camilerimizde duygulu anlar yaşayan vatandaşlar ise “Bu gezilere herkesin katılması gerekiyor. Herkesin Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultan Ahmet Camii’ni görmesi gerekiyor. Allah herkese bu tarihi mekanları görmeyi nasip etsin. Ramazan Ayında bu tarihi camileri gezme ve görme imkânı sağlayan Belediye Başkanı Vahap Akay’a ve belediye personeline teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306