Kültür ve Sanat Merkezi törenle açıldı

Gazi Osman Paşa Mahalle’sinde bulunan ve Belediye Meclisi tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi adı verilen bina düzenlenen törenle açıldı.

Kültür ve Sanat Merkezi törenle açıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Gazi Osman Paşa Mahalle’sinde bulunan ve Belediye Meclisi tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi adı verilen bina düzenlenen törenle açıldı. Bir dönem Aşevi, bir dönem ise kreş olarak faaliyet gösteren binanın açılışında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, eğitime verdikleri desteklerden bahsederken, yeni hizmete giren kültür ve sanat merkezinde de birbirinden farklı kurslar açarak Çerkezköylülere hem sosyal anlamda hem de kültürel anlamda katkı yapacaklarını kaydetti.  Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesilirken katılımcılar yeni sanat ve kültür merkezini gezdi.

GENİŞ KATILIM

Açılış törenine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gülsüm Kaya, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Aksan, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, belediye birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

“BELEDİYE OLARAK KATKI SAĞLIYORUZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde konuşan Çerkezköy  Belediye Başkanı Vahap Akay toplam 17 branşta 16 eğitmen ile 1400’e yakın kursiyere hizmet verdiklerini ifade ederek, “Bizlerin öncelikli hedefi eğitime katkı sağlamaktır. Büyük çoğunluğunu kadınlarımızın oluşturduğu katılımcılarımız ile bizler burada bu mekanda birliktelik oluşturuyoruz. Mesleki anlamda katkı sağlayarak aile bütçesine katılımı hedefliyoruz. Nüfusu gelişen, sürekli yenilenen Çerkezköy’de birlikteliğe belediye olarak katkı sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.“MECLİSE TEŞEKKÜRLER”


Akay yeni hizmet binasının hikayesine ilişkin olarak da şunları söyledi: “İç bina uzun yıllar önce aşevi olarak inşa edilmiş. Kısa bir süre görev yapılmış, daha sonra 2009 yılında geçtiğimiz dönem kreş yeri olarak FETÖ örgütüne bağlantılı kuruluşlara kiraya verilmişti. Örgüt ile mücadele kapsamında bu alan da belediyeye verildi. Kültür Müdürlüğümüzü de bu binaya taşıdık. Ekim ayında meclis üyelerimiz tarafından bu alanın ismi ile ilgili önerge verildi. Cumhuriyet kadınının rol modeli, cehalete, tarikatçılara teslim edilen kızlarımızın umudu, Atatürk kızı Prof.Dr. Türkan Saylan’ın isminin verilmesini önerdiler. Meclisimize bu önerilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saylan ÇYDD Başkanlığı yapmış, 28 kız yurdu ve 56 okul yaptırdı. Yaklaşık 40 bin kız çocuğunun hayatına dokundu. Vicdanlı, hayırsever, yurtsever bir Cumhuriyet kadını olunca tarikatlar ile cehalet ile bir milletin genetiğini bozmaya çalışan alçakların hedefi haline gelirsiniz. Kemoterapi tedavisinde evinde Amerikan projesi FETÖ’cüler evini bastı, aradılar, taradılar sonra Ergenekoncu yapıldı. Biz Türkan Saylan’ı evinin penceresinde bize el salladığı o güzel bakışı ile hatırlayacağız”.
banner287

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KONUŞTU

Açılışta ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Gülsüm Kaya da kısa bir konuşma yaptı. ÇYDD’nin yaşadıklarının ardından okul yerine kültür ve sanat merkezleri yaptıklarını ifade eden Kaya, Çerkezköy’de de Türkan Saylan’ın isminin bir sanat ve kültür merkezine verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

“AKAY BENİM EN BÜYÜK ŞANSIM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da açılışta yaptığı konuşmada Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın çalışkanlığından ve arzusundan çok memnun olduğunu dile getirdi. Kendisinin en büyük şansının Vahap Akay gibi bir Belediye Başkanına sahip olmak olduğunu da kaydeden Albayrak kültür ve sanat merkezinin projesinin anlatıldığı esnada Vahap Akay’ın gözlerinde parıltılar gördüğünü ifade etti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılışta konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da “Yaptığı hizmetlerden dolayı Vahap Akay’a teşekkür ediyorum. Bizlerin en büyük ve en önemli meselesi eğitimdir. Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’ni bizlere kazandıran Belediyemize ve Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Sayın Türkan Saylan’a da Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

KURDELESİ KESİLDİ

Protokol konuşmalarının ardından katılımcılar eşliğinde Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek
Gerçek - 2 yıl Önce

Bu verilen isim Çerkezköy'de ne kadar örtüşüyor Çerkezköy'de ismi verilecek hiçbir değer kalmadı mı bir kesimi mutlu etmek adına Türkan Saylan ismi verilmiştir Bu adı verenleri Çerkezköy olarak kınıyorum.

Ayhan
Ayhan @Gerçek - 2 yıl Önce

Yüz binlerce çocuğu okutan Türkan saylan ın adının çerkezköyle örtüşmesimi gerekiyor? bu ne saçma yorumdur?

Murat karakoç
Murat karakoç - 2 yıl Önce

Demiryolu üstündeki köprünün ortasında ve yan tarafındaki teller kopuk ve yaşam tehlikesi oluşturuyor. Kültür merkezine verdiğiniz önemi yaşamak Hakkı'na da veriniz lütfen.

Vatandaş
Vatandaş @Murat karakoç - 2 yıl Önce

Demiryolunu belediyeye soran kişilerle aynı oksijeni tüketiyoruz maalesef. Ulaştıma bakanlığının kontrolündeki bir yere, tredaş ın kontrolündeki bir yere blediye nasıl müdahale edebilir? eleştirecek birşeyleri arayıp buluyorsunuzda arkadaş hiçmi düşünmüyorsunuz? belediye bu belediye.. hükümet değil, adamlar yola aydınlatma takacaz dediler izin alamadılar sen gelmiş elektirik kablosu diyorsun.

55
55 - 2 yıl Önce

Şu eleştiriler taraflı olmayıp talimatlı olmayıp hakikaten sırf belediyenin işi olduğundan eleştirilse haklı olacaksınız. Ama hep aynı zihniyet çamur at izi kalsın eski çamurladığınız yerlerden bir kurtulunsun onlarada el atılır bekleyin görün

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459