Kur’an ziyafeti sundular

Çerkezköy İlçe Müftülüğü’nün organizasyonunda Osmanlı Camii ile Hacı Talip Sivrioğlu Camii’nde düzenlenen programda Kütahya ve İstanbul’dan gelen İmam Hatipler, Kur’an ziyafeti sundu. Her iki programa da yoğun bir ilgi gösterilirken, Kur’an tilaveti karşısında dinleyenlerin çoğu gözyaşlarına hakim olamadı.

Kur’an ziyafeti sundular
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Camiler ve Din Görevlileri Hastası nedeniyle Çerkezköy İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen programda imam-hatipler Kur’an ziyafeti sundu.
İKİ FARKLI YERDE PROGRAM DÜZENLENDİ
Çerkezköy Müftülüğü’nce dün öğle namazını sonrasında Osmanlı Camii’nde yatsı namazı sonrasında ise Kapaklı’daki Hacı Talip Sivrioğlu Cami’nde bir program düzenlendi.
“KUR’AN HAYATIMIZIN MERKEZİNDE OLMALI’’
Kur’an ziyafeti öncesinde cemaate yönelik bir konuşma gerçekleştiren İlçe Müftüsü Bayram Şahin, Kur’an’ın hayatın merkezinde olması gerektiğini söyleyerek , “Bedende ruh neyse hayatımızda Kur'an da o dur. Kur’an, dünyanın barışına, huzur ve sukunumuza katkısı itibarı ile de ziyasını, ışığını esirgemeyen güneş gibidir. Kitleler arasında yalnızlaşan insanımızın muhtaç olduğu en önemli moral kaynağıdır. Bu yönüyle de Kur'an-ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır." İfadelerini kullandı.
KUR’AN OKUMAYA DAVET ETTİ
banner287
Şahin, Kur’an okuma çağrısında bulunarak, “Kur’an Kurslarımız gerek ilçe gerekse belde ve köylerde mevcuttur. Oradaki hocalarımız herkese her konuda yardımcı olmak üzere her zaman hazırdır. Bu vesileyle kutsal kitabımıza gerekse okuması anlaşılması ve moral kaynağımız olması açısından herkesi ilgiye davet ediyorum.’’ Dedi.
“ONU GÖNÜLLERİMİZE SIĞDIRANLARDAN OLALIM’’
Son olarak Mevlana’nın bir hikayesi ile Kur’an’ın önemine vurgu yapan Müftü Şahin, şunları söyledi: “Mevlana bir gün öğrencilerine ders verirken kapı açılır. Kendinden çok genç olan konuğunu gören Mevlana hemen yerinden fırlar ve genci kendi oturduğu postun üzerine oturtup onun önünde diz çöker. Bunu gören cemaat ve talebeler şaşkınlıklarını gizleyemezler. Bunun üzerine Mevlana da dönüp der ki ‘yolda bir kağıt görünce kıymetini bilir, onu alır bir kenara koyarız. Kur’an’ın da kıymetini biliriz. O halde bana niye şaşırırsınız bu gencin önünde diz çökerim diye ey cemaat. Bu genç ki Kur’an’ı gönlüne sığdırmıştır, kağıtta yazanları yüreğine işlemiştir o ki bir Hafızdır. Cenab-ı Hak bizlere de Kur’an’ı gönüllerimize sığdırmayı nasip etsin.’’
KÜTAHYA VE İSTANBUL’DAN GELDİLER
Programda Kütahya Ulu Cami İmam Hatibi Ferruh Muştuer, İstanbul Beyoğlu Çorlulu Ali Paşa Cami İmam Hatibi Fatih Kaya ve İstanbul Beykoz Riva Cami İmam Hatibi Mehmet Bilir dinleyenlere unutulmaz bir Kur’an ziyafeti sundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493