Kurslar tek çatı altında toplanacak

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, belediyenin Kültür Sanat Kursları kapsamında açmış olduğu Ebru Kursu’na katılan kursiyerlerle makamında bir araya geldi.

Kurslar tek çatı altında toplanacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Ebru Kursu’na katılan kursiyerleri ağırlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Bu yılki kurslar yeni oluşturulan Yaşam Merkezi’nde tek çatı altında toplanacak” dedi.

“SABIR İSTEYEN BİR SANAT”

Ziyarette konuşan Eğitmen Gülhis Başaran “Ebru sanatı kolay öğrenilen bir sanat olmamasına rağmen kurs ilk açıldığı günden bu yana kursiyerle epey bir yol kat ettik. Amacımız kursiyerlerimizin gayretleri ile öğrenmiş olduğunuz bilgileri daha ileri seviyeye taşımak” dedi. Ebrunun sabır isteyen bir sanat olduğunu kaydeden Başaran “Kursumuz 56 kişilik mevcudu ile açılmış ancak 17 kişi başarı ile tamamlamıştır. Bu seneki kursumuza daha çok katılım olmasını bekliyoruz” dedi. Başaran, kursiyerlere sağladığı imkanlardan dolayı da Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.

banner287
“TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da Belediyenin açtığı kursların eğitimlerinin yıl boyunca kimisinin Mahalle Evlerinde, kimisinin ise Anfi Tiyatro Salonu’nda verildiğini belirterek “Bundan sonra kurslarımızı ve kursiyerlerimizi tek bir çatı altında toplayacağız” dedi.

HEDEF BİN KİŞİ

Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde önceden kreş olarak kullanılan ve geçtiğimiz hafta Belediyeye devrolan binayı yeni bir Yaşam Merkezi haline getireceklerini söyleyen Akay “Burada tüm kurslarımıza ve kursiyerlerimize rahat bir ortam hazırlayacağız. Şu anda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gerekli tadilat çalışmalarını yürütmektedir. Bu yıl 15 Ekim’den itibaren start vereceğimiz Kültür Sanat kurslarımızı burada toplayarak daha verimli ve daha güzel bir yıl geçireceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz yıl kurslarımıza 700-800 civarı bir katılım oldu. Bu yılki hedefimiz ise 1000 kişidir. Kurslar tüm vatandaşlara hitap ediyor. Herkesi kurslarda görmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306